کد خبر: 326605
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۴:۲۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام سید نبی موسوی در خطبه‌های نماز عید فطر با تبریک این روز پربرکت اظهار کرد: مسلمانان روزه‌دار ماه مبارک رمضان که با صبر و استقامت از آزمون رمضان سربلند بیرون آمده‌اند، در روز عید سعید فطر مسرور و شادمان هستند.

وی بر ضرورت حفظ حالات معنوی رمضان در دیگر ایام سال تأکید کرد و افزود: انسانها باید با اصلاح خود زمینه را برای اصلاح جامعه فراهم کنند، تا جامعه هر چه بیشتر به سوی نور و معنویت حرکت کند.

امام جمعه خرمشهر، پرداخت زکات فطره را یکی از اعمال واجب در روز عید سعید فطر برشمرد و گفت: در صورتی که انسان ماه مبارک رمضان را روزه بدارد اما فطریه خود را نپردازد، گویی که این ماه را روزه نگرفته است.

حجت الاسلام موسوی در ادامه با دعوت از مردم به ویژه جوانان برای حضور پرشور در مساجد عنوان کرد: متاسفانه مساجد شهرستان‌های آبادان و خرمشهر در وقت نماز جماعت‌ها خالی هستند، اگر مساجد ما از جمعیت پر باشد دیگر شاهد فقر در جامعه نخواهیم بود.

حمایت از کالای تولید داخل

وی در بخش دیگری از خطبه های امروز با تاکید بر استفاده و حمایت از کالای تولید داخل کشور گفت: تا زمانی که از محصولات داخلی استفاده نکنیم، نباید انتظار اشتغال جوانان خود باشیم، مردم ما اگر تعصب استفاده از محصولات داخلی را نداشته باشند، هیچ اتفاقی در اقتصاد نخواهد افتاد.

خطیب نماز عید فطر خرمشهر اضافه کرد: در این مدت حدود ۵۰۰ هزار از کارخانه‌جات کوچک و بزرگ ما تعطیل شده است در حالی که همسایگان ما به‌دنبال تقویت کارخانه‌های خود هستند.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه اگر در خوزستان که از ظرفیت کشاورزی بسیار بالایی برخوردار است، استفاده و بهره برده شود حدود ۳۵۰ میلیون نفر قادر به استفاده از این محصولات کشاورزی هستند تصریح کرد: توجه به کشاورزی از مطالبات مقام معظم رهبری است و مسئولان باید در بحث کشاورزی و باغداری اقدام کنند و بستر را به‌طور جدی فراهم کنند.

امام جمعه خرمشهر ادامه داد: مسئولان باید در بحث عمرانی شهرستان ورود پیدا کنند، خرمشهر نیاز به ساخت پل سوم یا تعریض پل دوم دارد و مسئولان باید زمینه فراهم کردن این خدمات را آماده کنند.

وی عنوان کرد: باید باند جاده اهواز ـ خرمشهر را درست کرد، چرا که این مطالبات مردم از مسئولان است. همچنین مشکلات فاضلاب شهرستان رفع شود.

امام جمعه خرمشهر با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های شهرداری خرمشهر بحث خدمات است افزود: کار از جانب شهرداری صورت گرفته اما بحث پرداخت حقوق و جمع‌آوری زباله‌ها از مشکلات شهرداری است.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه بعضی از کارگران چندین ماه حقوق نگرفته‌اند، گفت: من به شهردار گفتم که دو نفر در سازمان شهرداری هستند که عامل تحریک کارگران هستند من توصیه می‌کنم که شهردار این نفرات را اخراج کند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان