کد خبر: 326564
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، محسن کاویانی ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات استاندار خوزستان اظهار کرد: پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان باید درآمدزایی در سال جاری داشته باشیم. پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنایع استان واقعا عددی نیست و بالاخره با پرداخت آن بخشی از مشکلات استان خوزستان حل خواهد شد.

وی افزود: در سال ۹۳ و ۹۴ یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در طرح ۵۵۰ هزار هکتاری درآمدزایی داشتیم و استان خوزستان با سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان منابع خود سرپا ماند.

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان تصریح کرد: اگر بانک های عامل استان خوزستان نسبت به پرداخت تسهیلات به صنایع این استان که به مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان در ستاد مصوب شده اقدام نکنند آن وقت مشکلات استان چند برابر خواهد شد.

کاویانی بیان کرد: متأسفانه از میان ۱۳۳ شرکتی که در اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان مشارکت دارند تنها ۳۳ شرکت بومی است و مابقی تهرانی هستند. اگر قرار باشد درآمدی برای خوزستان ایجاد شود با وجود شرکت های غیربومی چطور می توان این درآمدها را برای استان محقق کرد.

وی عنوان کرد: بالغ بر ۳۲ شرکت نفتی غیر بومی که هیچ کدام متعلق به استان خوزستان نیست در این استان فعالیت می کنند ولی از منابع بانکی سایر استان ها وام می گیرند. این شرکت ها در نهایت نیز پرداخت اقساط تسهیلات و سود را به همان بانک های خارج از استان خواهند داشت.

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان با اشاره به اینکه در حوزه نفت و گاز ظرفیت درآمدزایی ۱۰ هزار میلیاردتومانی را داریم، گفت: خوزستان ظرفیت های درآمدزایی بسیار خوبی دارد و بانک های عامل این استان باید پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ابلاغی از سوی ستاد تسهیل مرکزی را به دو هزار میلیارد تومان افزایش دهند.

کاویانی طرح سوال کرد: چرا بانک ها برخی از طرح های مصوب ستاد که به آنها ابلاغ شده را فاقد توجیه می دانند در صورتی که همین طرح ها در استان های اصفهان و آذربایجان دارای توجیه می شوند.

وی در پایان یادآور شد: اکثر شرکت های تولیدی مستقر در استان خوزستان مانند فولاد، گروه ملی و نورد حاضر هستند تا با سود ۲۲ درصد هم تسهیلات را دریافت کنند ولی بانک های عامل این استان به بهانه مقررات این اجازه را به آنها نمی دهند در صورتی که با همین شرایط فعلی در استان های دیگر به آنها اجازه دریافت تسهیلات داده شده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان