کد خبر: 326552
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، نورالله حسن زاده ظهر امروز سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات استانداری خوزستان اظهار کرد: تاکنون ۴۱ جلسه با حضور استاندار یا معاونان وی و ۱۴۳ جلسه کارشناسی برگزار شده است. ۲۳۳ واحد تولیدی در حاشیه این جلسات و در راستای اهداف این استان مورد بررسی مکشلات قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه ۴۳۱ مصوبه داشتیم که ۵۶ درصد آنها اجرایی شده گفت: یک هزار و دو درخواست در سامانه بهین یاب ثبت و ۵۷۰ مورد از آنها یعنی ۵۷ درصد مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: درخواست هایی که در کمیته کارشناسی مورد تصویب قرار گرفته حدود ۲۰۳ مورد بود. همچنین ۱۶۴ مورد نیز باید دوباره مورد بررسی قرار بگیرند که از این میان ۱۱۳ درخواست فاقد شرایط لازم بودند.

حسن زاده عنوان کرد: بیشترین فراوانی در میان صنایع فلزی و غذایی بود ولی جهاد کشاورزی هم در این میان سهم خوبی از طرح ها را با ثبت نام ۹۰ مورد به خود اختصاص داده است.

وی خبر داد: ۲۴۵ واحد با ۳۰۶ میلیارد و ۳۴۹ میلیون سرمایه در گردش و ۱۰۴ میلیارد و ۳۴۲ میلیون سرمایه ثابت در میان طرح های ارائه شده حضور دارند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان یادآور شد: حدود ۱۷ شهر دارای طرح های ارائه داده و مورد بررسی قرار گرفته هستند که از این میان آبادان با ۹ طرح، اندیمشک با پنج، اهواز ۱۱۰، ایذه ۱۷، رامهرمز پنج، شادگان سه، شوش ۱۰ و خرمشهر ۳۰ طرح مشارکت دارند.

حسن زاده ادامه داد: بانک ملت از میان سایر بانک ها همکاری بسیار خوبی در کارگروه داشته و سایر بانک ها نیز مثل بانک تجارت با ۲۹ طرح، تجارت با ۴۱ طرح، سپه با ۲۲ طرح، ملی با ۲۲ طرح و رفاه کارگران با هشت طرح همکاری هایی داشته اند.

وی در پایان تصریح کرد: سرمایه ثابت برای ما خیلی اهمیت دارد و همچنین طرح هایی که پیشرفت بالای ۶۰ درصد دارند و تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری می رسند هم از سرمایه در گردش برای ما مهمتر هستند.

حسن زاده خبر داد: بر اساس گزارش های کشوری پنج هزار واحد تولیدی در قالب طرح های بنگاه کوچک و زودبازده توسط کارگروه های استانی تصویب شده اند ولی تاکنون کمتر از ۳۰۰ مورد آن به انعقاد قرارداد منعقد شد. البته خوزستان هیچ عقد قراردادی در این زمینه نداشته است.

وی اظهار کرد: متأسفانه سیستم بانکی تعدادی از طرح های معرفی شده را قبول نکردند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان پس از رأی گیری در این جلسه پرداخت تسهیلات به ۹۴ طرح در زمینه جهاد کشاورزی را تصویب کرد.

حسن زاده با اشاره به اینکه خوزستان محلی برای اجرای پروژه های بزرگ است، بیان کرد: بیشترین فعالیت صنایع کوچک این استان در زمینه قطعه سازی است. هرچند تعدادی واحد غیرفعال در شهرک های صنعتی استان داریم ولی بسیاری از شهرک ها مانند شهرک شماره یک اهواز با ظرفیت بالای ۹۰ درصد در حال فعالیت است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان