کد خبر: 326550
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خوزستان گفت: تاکنون ۲۹۳ واحد تولیدی کوچک و متوسط نیمه تمام نیمه فعال و راکد جهت دریافت ۴۱۰ میلیارد و ۶۰۹ میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شدند.

 به گزارش ایسنا، نورالله حسن زاده در جلسه ستاد تسهیل که امروز، ۱۵ تیرماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: ستاد تسهیل تاکنون ۴۱ جلسه با حضور استاندار سابق و معاونین استاندار برگزار کرده و مشکلات ۲۳۳ واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفته است که در مجموع این جلسات به ۴۳۱ مصوبه منتهی شد و تاکنون ۵۶ درصد این مصوبات اجرا شده است.

وی افزود: در سامانه بهین یاب ۱۰۰۲ درخواست از سوی متقاضیان جهت دریافت تسهیلات احیاگر ثبت شد که ۲۵ درصد این درخواست‌ها مربوط به واحدهای کشاورزی بود. در مجموع ۵۷۰ درخواست مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت ۱۱۳ واحد فاقد شرایط دریافت تسهیلات تشخیص داده شدند.

حسن زاده با بیان این‌که در تصویب طرح‌های متقاضیان دریافت تسهیلات احیاگر به موضوع توجیه‌پذیری اقتصادی این طرح‌ها در صورت دریافت تسهیلات، توجه شده است، تصریح کرد: ۱۶۴ واحد وارد مرحله بررسی بیشتر قرار گرفتند و اعطای تسهیلات به ۲۹۳ واحد توسط کمیته بررسی مصوب و این واحدها برای دریافت ۴۱۰ میلیارد و ۶۰۹ میلیون تومان به بانک‌های عامل در استان معرفی شدند.

وی تصریح کرد: از میان این ۲۹۳ واحد ۲۴۵ واحد جهت تأمین سرمایه در گردش به مبلغ ۳۰۶ میلیارد و ۳۴۹ میلیون تومان و ۴۸ واحد جهت تأمین سرمایه ثابت به مبلغ ۱۰۴ میلیارد و ۳۴۲ میلیون تومان به بانک معرفی شدند. تأمین سرمایه ثابت برای ما اهمیت بسیاری داشت و اعطای تسهیلات به طرح‌های نیمه تمام با فرض این‌که طرح‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری می رسند، تصویب شده است.

حسن زاده خاطرنشان کرد: تعدادی طرح تولیدی نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد جهت دریافت تسهیلات احیاگر به بانک‌های عامل معرفی شدند اما این بانک‌ها از پذیرفتن این موضوع خودداری کردند. بنابراین از بانک‌ها خواهش داریم که به این گونه طرح‌ها نیز تسهیلاتی ارائه کنند چون طرح های نیمه تمامی به بانک‌ها معرفی شده که تا پایان سال جاری حتما به بهره‌برداری می‌رسند؛

وی در پاسخ به انتقاد بانک‌ها مبنی بر عدم اطلاع رسانی به بانک‌ها در خصوص بخشنامه‌های اعطای تسهیلات قبل از برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: از این پس تمام طرح‌ها و بخشنامه‌های مربوط به اعطای تسهیلات توسط بانک‌ها، از قبل به اطلاع بانک‌ها رسانده می‌شود.

حسن زاده عنوان کرد: اعتقاد دارم که استان خوزستان جایی برای سرمایه‌گذاری‌ها و صنایع بزرگ است اما فعالیت بیشتر صنایع کوچکدر استان به نسبت فعالیت صنایع کوچک در استان‌های دیگر از مزیت‌های صنایع کوچک خوزستان است.

وی با بیان این‌که نرخ سود تسهیلات بانکی از هفته آینده به ۱۸ درصد کاهش می‌یابد، گفت: پیش‌بینی می‌شود از هفته آینده با کاهش نرخ تسهیلات بانکی، قراردادهای بانکی بین واحدهای تولیدی منعقد شود و واحدهای تولیدی معرفی‌شده به بانک رغبت بیشتری به عقد قرارداد بانکی نشان دهند.

به گزارش خبرنگار ایسنا؛ در جلسه امروز اعطای تسهیلات احیاگر به ۹۰ طرح کشاورزی و ۴۵ طرح صنعتی به تصویب رسید.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان