کد خبر: 326526
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

استاندار خوزستان با بیان این‌که علیرغم تمام تلاش‌ها و اقدامات انجام‌شده، استان در بخش حمل و نقل وضعیت مناسبی ندارد، گفت: سیستم حمل و نقل یکی از سیستم‌های پایدار است و نداشتن سیستم حمل و نقل به روز، استان را از قطار توسعه کشور باز می‌دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای حمل و نقل که امروز، ۱۵ تیرماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با بهره‌گیری از پتانسیل‌ها و استعدادهای استان می‌توان در زمینه حمل و نقل جهشی ایجاد کرد و با توجه به ظرفیت‌های خوزستان در زمینه سرمایه‌گذاری، ضروری است تا زیرساخت‌های لازم حمل و نقل را فراهم کنیم تا ان‌شاءالله اگر در پسابرجام سرمایه‌گذاری در کشور به وجود آمد، زیرساخت‌های حمل و نقل آن در استان موجود باشد؛ بنابراین در این زمینه باید در استان به صورت جدی اقداماتی انجام گیرد.

وی با بیان این‌که هنوز به صورت مناسبی همکاری با یکدیگر را یاد نگرفته‌ایم، افزود: باید در زمینه حمل و نقل در راستای همکاری و اتصال دستگاه‌های اجرایی متولی با یکدیگر گام برداریم.

شریعتی تصریح کرد: در توسعه فرودگاه اهواز و راه‌اندازی فرودگاه جدید باید توجه داشت که آیا راه‌اندازی فرودگاه جدید اهواز به میزانی درآمدزایی می‌کند که سرمایه ‌اولیه بازگردد؟

وی عنوان کرد: بنابراین باید ابتدا بررسی‌هایی لازم را در خصوص میزان درآمدزایی فرودگاه جدید اهواز انجام داد و اگر راه‌اندازی فرودگاه جدید به میزان سرمایه و فاینانس اولیه درآمدزا نباشد، راه‌اندازی این فرودگاه توجیه‌پذیر نیست مگر این‌که دولت یا وزارت راه و شهرسازی در این خصوص تضمین دهد. بنابراین باید در این زمینه بررسی‌های لازم انجام شود.

سیاحی با تأکید بر لزوم اجرایی شدن مصوبات شورای حمل و نقل استان خاطرنشان کرد: استانداری خوزستان باید در این زمینه گام بردارد و همچنین ورود بانک‌ها و پیمانکاران در خصوص ماده ۵۶ نیز باید پیگیری شود تا اقدامات در جهت ارائه خدمات به مردم انجام شود.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان