کد خبر: 326506
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۰۴:۳۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح پل روگذر شهدای مدافع حرم اهواز (جواد الائمه) اظهار کرد: این پل یکی از رینگ های متصل کننده غرب به شرق اهواز است و امیدواریم با افتتاح رینگ بعدی از منطقه سه راه خرمشهر تا انتها مسیری بدون گره ترافیکی باشد. قطعا اینگونه پروژه ها همه برای تحقق توسعه متوازنی که همیشه از آن صحبت و برای تحققش تلاش می کنیم، اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه متوازن ملی در گرو توسعه استان ها و انجام عمران و آبادی است، افزود: کلانشهرها امروزه به عنوان پیچیده ترین و متنوع ترین جلوه های زندگی خودشان را نشان و زندگی انسانی را نیازمند استراتژی برای توسعه شهری و نظام مدیریتی کرده اند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: مدیریت کلانشهرها را دو پازل، اول شوراها به عنوان سیاستگذار و ناظر و دوم شهرداران به عنوان مجریان برنامه های شورا تکمیل می کند.

شریعتی بیان کرد: شورا تجلی گاه مشارکت شهروندان در اداره شهر است و در این زمینه شوراها نگاه و صدای مردم را بیان می کنند. چون اداره امور شهری امر پیچیده ای است می طلبد که شوراها در این زمینه از متخصصان امر استفاده، کمک و مشورت بگیرند و تمرکز کارشان بر منافع مردم باشد.

وی عنوان کرد: انتظار داریم که منافع دراز مدت اولویت اول کارها باشد و منافع میان مدت و کوتاه مدت بعد از آن در دستور کار قرار بگیرد. قطعا اگر از سمت منافع بلند مدت به سمت منافع کوتاه مدت بیاییم این خطر همه ما را تهدید می کند که به سمت منافع فردی هم سوق پیدا کنیم.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه شهرداری باید از نهاد خدماتی باید به یک نهادی اجتماعی تبدیل شود، گفت: شهرداری باید دست اندرکار امور اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و خدماتی شهر باشد که برای تحق آن شهرداران باید متولی توسعه همه جانبه اعم از فیزیکی مثل افتتاح این پل، مسائل فرهنگی، آموزش شهروندی، ورزش باشد. شهرداری همچنین باید برای تحقق توسعه پایدار متوان دراز مدت اقدامات پایدار و اساسی انجام دهد.

شریعتی درخواست کرد: از شهرداری ها به ویژه اهواز انتظار دارم تا برنامه بلندمدت و همه جانبه ای را برای تبدیل اهواز به یک شهر مدرن و توسعه یافته با داشتن تمام امکانات و شرایط زیست بهتر داشته باشند. قطعا متولی ایجاد چنین شهری، شهردار و شورای شهر است ولی شهردار پیشانی انجام این امر خواهد بود.

لزوم جذب سرمایه گذار

وی ادامه داد: انتظار داریم که شهردار توجه به توسعه همه مناطق شهری اعم از توسعه یافته برای توسعه بیشتر، مناطق کمتر توسعه یافته و یا توسعه نیافته داشته باشد. همچنین انتظار داریم که تمرکز کار بر فرصت های سرمایه گذاری و تمام تلاش ها در راستای جذب سرمایه گذاران برای توسعه شهر انجام شود.

استاندار خوزستان خطاب به شهردار اهواز گفت: از شما می خواهم منابع مالی که در اختیار دارید را به شکل بهینه تری استفاده کنید. همچنین برای خدمات رسانی بهتر نیز از منابع انسانی و تخصص همین نیروهای خوب و جسور بیشتر و بهتر استفاده شود.

شریعتی تاکید کرد: انتظار می رود که حمل و نقل شهری اصلاح و همکاری بین بخشی شهرداری با سایر نهادها و سازمان ها نیز بهتر شود. البته شهرداری اهواز در این دوره منشأ خدمات مناسب و خوبی شده و در عمران شهری نیز تلاش های خوبی داشته است.

وی درخواست کرد: انتظار داریم این بدنه که همه آن متوجه شهردار فعلی نیست و از گذشته به ارث رسیده پویاتر، فعال تر و بهتر حرکت کند.

استاندار خوزستان گفت: به نظر می رسد بدنه شهرداری اهواز در افکار عمومی فربه و دارای حرکتی کند است. از شهرداری کلانشهر برای تبدیل اهواز به یک شهر مدرن و توسعه یافته انتظار داریم که با انجام حرکتی پویاتر، یک مقداری این سنگینی را کمتر و با چابکی بیشتر در راستای بهبود خدمات رسانی به مردم، اهواز تلاش کند.

شریعتی اضافه کرد: شهرداری اهواز اگر بخواهد در جمع کلانشهرها بماند، نیاز است که به امر خدمات شهری، فرهنگ، آموزش شهروندی توجه بیشتری داشته باشد.

وی اعلام آمادگی کرد: در جلسه ای که هفته قبل با شهردار داشتم و هفته آینده نیز با شورای شهر خواهم داشته گفته و می گویم که آمادگی کامل دارم تا در راستای توسعه شهر کمک، مساعدت، همکاری و همراهی تمام عیار با این مجموعه داشته باشیم تا بلکه بتوانیم با کمک همدیگر چهره شهر و خدماتی که شهر ارائه می دهد را در همه وجوه بهتر و مناسب تر از این وضعیت فعلی کنیم.

استاندار خوزستان در ارتباط با فعالیت شورای شهر اهواز نیز گفت: انتظار داریم شورای شهر نیز در یک سال باقی مانده کار خود، اهتمام بیشتری برای تکمیل پروژه های نیمه تمام داشته باشد تا زحمات چندساله آنها برای خدمت رسانی به مردم، بهتر ظهور پیدا کند.

شریعتی توصیه کرد: افزایش سطح سرانه فضای سبز را توصیه می کنم، هرچندکه افزایش آن نیاز همه شهرها و زیست بهتر مردم است اما اهواز به علت شرایط جغرافیایی خاص مثل گرد و غبار نیاز مضاعفی در این زمینه دارد. به نظرم استاندارد کشوری هم برای اهواز کم است و انتظار داریم در این زمینه گام اساسی برای اهواز برداشته شود.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان