کد خبر: 326474
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عبدالحسن قاسم زاده در گفتگو با مهر اظهار کرد: نیاز به خون همیشگی بوده و هست چون مدت زمان نگهداری فرآورده های خونی بسیار محدود است.  برخی از فرآورده های خونی را حداکثر تا سه روز و برخی دیگر را نیز حداکثر تا یک ماه می توان نگهداری کرد.

وی تصریح کرد: فرآورده های خونی را همیشه ذخیره می کنیم تا بتوانیم پاسخگوی نیاز به خون مردم باشیم.

رئیس سازمان انتقال خون خوزستان در ادامه درخواست کرد: از تمامی کسانی که به لحاظ پزشکی منعی برای اهدای خون ندارند تقاضا داریم تا به سالن های انتقال خون استان خوزستان مراجعه و در این امر خداپسندانه مشارکت داشته باشند.

قاسم زاده بیان کرد: ساعت کار سالن های انتقال خون در قبل از ماه رمضان از هفت و نیم صبح تا هفت و نیم بعدازظهر بود ولی در این ماه به دلیل رعایت حال روزه داران ساعت کار را از هفت و نیم صبح تا ۱۴ در نوبت صبح و ۱۹ تا ۲۳ در نوبت بعدازظهر تعیین کردیم.

وی همچنین عنوان کرد: روزه داری هیچ منعی برای اهدای خون نیست و افراد روزه دار می توانند هر روز تا قبل از ۱۲ ظهر و یا بعد از صرف افطاری خون اهدا کنند.

قاسم زاده در پایان یادآور شد: با توجه به ذخایر خونی که از قبل ماه رمضان در بانک فرآورده ها داریم هم اکنون مشکلی برای تأمین خون مورد نیاز بیمارستان ها نداریم ولی برای تمدید این ذخایر از همه مردم استان خوزستان تقاضا داریم تا برای اهدای خون همکاری داشته باشند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان