کد خبر: 326455
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

امیر نجفی ددر گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح تدابیر برگزاری نماز عید فطر در اهواز اظهار کرد: ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمامی روزه داران خداجوی و تبریک فرارسیدن عید سعید فطر، به عنوان متولی اصلی تامین کننده ایمنی شهر و شهروندان همیشه تلاش وافر داشتیم تا با تدابیر پیشگیرانه، بالاترین سطح آمادگی را در مواجه با حوادث احتمالی برای خود رقم بزنیم.

وی افزود: یکی از مسائلی که سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کشور به صورت روزمره با آن مواجه هستند، تأمین ایمنی مراسم های دینی، ملی، راهپیمائی ها، جشن ها، سوگواری ها و در مجموع تجمعات بزرگ درون شهری است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح کرد: در همین راستا با توجه به پیش رو بودن مراسم پرفیض عید سعید فطر، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تمهیدات ویژه ای از جمله اجرای آماده باش ۱۰۰ درصد نیرو ها و ایستگاه های عملیاتی و شناسائی اماکنی که نماز عید سعید فطر با ازدحام نماز گزاران مواجه است را در نظر گرفت.

نجفی ادامه داد: استقرار خودروهای عملیاتی اطفای حریق و امداد و نجات در مصلی های نماز و محل های محوری برگزاری نماز، استقرار خودروهای عملیاتی در مساجد، حسینیه ها و مراکز مهم و عمده اقامه نماز عید سعید فطر نیز از دیگر تمهیدات این سازمان است.

وی، استقرار خودروهای عملیاتی اطفای حریق و امداد و نجات در اماکن پرتردد شهر و دارای بار ترافیکی مانند خیابان سلمان فارسی، چهار راه امام خمینی، زیتون کارمندی، فلکه زیتون کارگری و فلکه لشگر نهضت آباد را نیز جزو تمهیدات این سازمان برای روز عید سعید فطر برشمرد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز یادآور شد: اجرای گشت های خودرویی توسط تیم های اطفای حریق واکنش سریع مجهز به سیستم پیشرفته تحت فشار (روت فایر)، تعامل هرچه بیشتر با دستگاه های انتظامی ـ امدادی از جمله پلیس، اورژانس و هلال اهمر از طریق سیستم یکپارچه مخابراتی، تعامل و همکاری با درخواست کنندگان استقرار خودروهای عملیاتی در نقاط مختلف شهر به ویژه اماکن اقامه نماز عید نیز از دیگر تمهیدات است.

نجفی در پایان گفت: از شهروندان خواهشمندیم ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت بروز هرگونه حادثه با حفظ خونسردی، مراتب را سریعا به تلفن ۱۲۵ ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اطلاع داده و مسیر را برای تردد خودروهای امدادی باز نگه دارند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری