کد خبر: 326097
تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از رویترز، افراد مسلح که تعداد آنها ۹ نفر تخمین زده شده با حمله به یک رستوران اسپانیایی در پایتخت بنگلادش، بیش از ۳۰ نفر از مشتریان این رستوران را به گروگان گرفتند.

۲۰ نفر از گروگانها اتباع خارجی هستند.

گفته می شود این رستوران اسپانیایی که در منطقه دیپلماتیک «داکا» پایتخت بنگلادش واقع است، از محبوبیت خاصی در میان مشتریان خارجی خود برخوردار است.

بنا به اظهارات یک افسر پلیس بنگلادش به دنبال محاصره این رستوران توسط نیروهای پلیس، در جریان تبادل آتش دو افسر پلیس و دو تبعه ایتالیایی که دیپلمات بودند کشته شدند.

تعداد زخمی ها بیش از ۳۰ نفر اعلام شده است. حال ۱۰ نفر از زخمی ها وخیم اعلام شده است. پلیس بنگلادش در حال طرح ریزی عملیاتی است تا گروگانها را نجات دهد.

وزارت خارجه آمریکا نیز در صفحه توئیتر خود نوشت که در منطقه دیپلماتیک داکا یک گروگانگیری اتفاق داده است.

به نقل از یکی از شاهدان این واقعه، صدای تیراندازی از داخل رستوران شنیده می شد.

هم داعش و هم القاعده مسئولیت این حمله را برعهده گرفته اند اما دولت بنگلادش  دو گروه محلی انصارالاسلام و جماعه المجاهدین را مسئول این حملات اعلام کرده و نقش سازمانهای تروریستی خارجی را رد کرده است.

گروه انصار الاسلام با اعلام در صفحه توئیتر خود مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

گفتنی است طی ماههای اخیر در کشور بنگلادش، حملات مرگباری علیه وبلاگ نویسان، ملحدان و اقلیتهای مذهبی صورت گرفته است که در اکثر آنها، بجای اسلحه از ساطور استفاده شده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان