کد خبر: 325970
تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه های نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: امروز مردم با زبان روزه در این هوای گرم الحمدلله حضور بسیار خوبی داشتند و از تمام آنها تشکر می کنیم.

وی افزود: برای اینکه روزه ماه رمضان به حد اکمل برسد باید دو کار انجام داد. یکی حضور همگانی، پرشور و حماسی در روز عید فطر که انشاالله ضربه کارسازی بر دشمنان و پرفایده برای اسلام و مسلمین است و کار دیگری هم زکات فطر است.

امام جمعه اهواز اظهار کرد: همه باید خود را برای پرداخت فطریه آماده کنیم و بر اساس چیزی که توسط معتبران و معتمدان تعیین شده گندم حدود یک هزار و ۵۰۰ تومان تعیین و هر نفر باید سه کیلو گرم گندم معادل چهار هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت کند، البته به خاطر احتیاط آن را پنج هزار تومان تعیین کردند.

آیت الله جزایری بیان کرد: در این روزها مواجه هستیم با خاطره جانسوز حمله ددمنشانه ناوگان آمریکایی ها به هواپمای مسافربری ایران که منجر به شهادت ۲۹۸ نفر در سال ۱۳۶۷ یعنی اواخر جنگ شد. جنایت آشکاری بود که تاکنون هم خاطره تلخ آن در اذهان ما وجود دارد و آمریکا هم هیچ عذرخواهی و یا قدمی در راه تخفیف این جنایت برنداشته است.

امام جمعه اهواز ادامه داد: به همین دلیل آمریکا را در رأس ناقضین حقوق بشر می دانیم و این جنایت هولناک هم در پرونده سیاهش است. یکی دیگر از جنایات آمریکا و ضدحقوق بشر مسدود کردن دارایی های ایران در ۱۱ یا ۱۲ تیر ماه در سال ۵۹ بود.

نماینده ولی فقیه خوزستان گفت: دستبرد روشن به دارایی های ما در حد دو میلیارد دلار با بهانه های واهی که چند روز قبل اتفاق افتاد و این جنایت از آن بلوکه کردن هم بدتر بود. 

آیت الله جزایری یادآور شد: حقوق بشر واقعی افراد را به دو دسته ظالم و مظلوم تقسیم و از مظلومان دفاع می کنند ولی حقوق بشر آمریکایی می گوید باید از ظالم دفاع و مظلوم را محکوم کرد. به عنوان نمونه از اسرائیل دفاع، حمایت و آن را قانونی اعلام می کنند و فلسطینی های مظلوم که سرزمینشان غصب شده، کشته می شوند و آواره هستند را تروریست می خواند. سازمان ملل اخیرا اعلام کرده حداقل ۶ میلیون فلسطینی در اردوگاه ها اسکان دارند و ۶۸ سال است برای برگشت به خانه لحظه شماری می کنند و در حسرت زندگی، خانه ها و سرزمین غصب شده خود حسرت می کنند.

وی بیان کرد: حقوق بشر آمریکا می گوید این افراد مظلوم، تروریست هستند و باید محکوم شود و اسرائیل غاصب باید تأیید و پشتیبانی شود. ننگ بر این حقوق بشری که وارونه است و به جای ظالم اقدام به محکومیت مظلوم می کند. امیدوارم خداوند هرچه سریعتر پرونده ننگین آنها را درهم بپیچاند و روزگار ابرقدرتی آنها را به پایان برساند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به شهید آیت الله صدوقی (شهید محراب) و یار وفادار امام خمینی گفت: یکی از نمونه های بارز یاران امام راحل حضرت آیت الله صدوقی بود که به خوزستان عنایت خاصی داشت و قبل از انقلاب وقتی که حادثه شهادت اولین شهید خوزستان که در ۱۳ فروردین اتفاق افتاد، نامه ای برای ما نوشتند.

آیت الله جزایری اضافه کرد: محمدتقی کتانباف اولین شهید بود و عده زیادی هم زخمی شدند. علاوه بر مراجع که از ما اعلام پشتیبانی کردند و نسبت به مردم خوزستان اظهار لطف کردند، شهید صدوقی هم به خوزستان نامه نوشتند.

وی عنوان کرد: امام راحل فرمودند روز قدس، روز اسلام و وحدت مسلمین است یعنی انشاالله در این روز جهانی همه مسلمانان عالم یکصدا باید بر سر ظالم فریاد بکشند تا اسرائیل غاصب و اربابانش به اسفل السافلین جهنم سقوط کند.

امام جمعه اهواز ادامه داد: از تمام کشورهایی که به این حرکت پیوسته و مراسم روز قدس و راهپیمایی را برگزار می کنند، تقدیر و تشکر می کنم. دست تمام آنها را میفشاریم و در تمامی پیروزی ها و مشکلات در کنار آنها هستیم.

آیت الله جزایری تصریح کرد: مردم عراق در این بساطی که در برابر تروریست های بین المللی دارند، قرار گرفتند. داعشی ها دست پرورده وهابیت هستند، وهابیت و آل سعود هم اراده ای از خودشان ندارند و مجری سیاست های آمریکا و اسرائیل هستند. در این مصاف نابرابر در کنار مظلومان و مردم عراق، سوریه، لبنان، یمن و بحرین خواهیم بود.

وی اظهار کرد: از اتحاد صهیونیست و استکبار نمی هراسیم و بر این باوریم که نهایتا ما به عنوان جبهه حق در مقابل جبهه کفر و باطل پیروز خواهیم بود. فتح سنگرهای کلیدی دنیا به تعبیر امام راحل نزدیک است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان بیان کرد: مردم دنیا تصور نکنند که جنایات اسرائیل تمام شده و یا کاهش پیدا کرده چون از بس که جنایات آل سعود در یمن و آل خلیفه در بحرین به گوش می رسد ممکن است اسرائیل تحت شعاع قرار بگیرد و فراموش شود. این فراموشی یک خسارت بزرگ است و مردم دنیا باید بدانند که سیاست قتل، شکنجه، حبس، غصب سرزمین های مردم و تخریب خانه های آنها در فلسطین ادامه دارد.

آیت الله جزایری عنوان کرد: انقلاب اسلامی نقشه های اسرائیل را زمین گیر کرده است. مقابله همه مردم ایران و حتی استان خوزستان در کنار تمام مسلمانان سراسر دنیا با سیاست های انقلابی خود اسرائیل را طوری زمین گیر کرد که اکنون در موضع انفعال است.

وی یادآور شد: راه انقلاب را ادامه می دهیم چون دشمن در موضع انفعال است، بنابراین پیروزی نهایی قطعا از آن مسلمانان است. همچنین در این راستا نزدیکی روابط آنکارا و تل آویو را محکوم می کنیم چون خیانت و از پشت خنجر زدن است و سیاستی که اردوغان در پیش گرفته و عادی سازی روابطش با اسرائیل آن هم در آستانه روز قدس خوب نیست.

امام جمعه اهواز اضافه کرد: این سیاست ها راه به جایی نمی برد و ترکیه روزی مهد امنیت و قدرت اقتصادی خاورمیانه بود که مردم هم زندگی مرفهی داشتند ولی چه شد که امروز یکی از کشورهای ناامن دنیا است. با همین سیاست های غلط باعث شده تا به اینجا برسد و منابع درآمدی توریستی آنها از بین رفته و هتل هایشان هم ورشکست شدند.

وی با بیان این شعر که ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی و این ره که می روی به ترکستان است، اظهار کرد: آنها به نصیحت های ایران گوش ندادند. اگر به اسلام واقعی عمل کنند در کنار ایران می توانند قدرتی باشند و از منجلاب بیرون بیایند.

آیت الله جزایری در پایان جنایت آل سعود در یمن و آل خلیفه در بحرین را محکوم کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان