کد خبر: 325776
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران از اقدام به پلمب برخی از اماکن ورزشی آموزش و پرورش به بهانه نداشتن مجوز انتقاد کرد و این اقدام را بدلیل دولتی بودن این اماکن غیر قانونی دانست.

احمد سید کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، با انتقاد از پلمب برخی اماکن ورزشی وزارت آموزش و پرورش که مخصوص استفاده دانش‌آموزان است اظهار کرد: مشکل بوجود آمده میان ما و وزارت ورزش و جوانان به تعیین تکلیف اماکن ورزشی متعلق به آموزش و پرورش است که متاسفانه مسولان وزارت ورزش و جوانان از سال ۹۲ خواستار دریافت مجوز اماکن ورزشی مورد استفاده دانش‌آموزان شده‌اند در حالی که این اماکن متعلق به وزارت آموزش و پرورش است و اماکن دولتی محسوب می‌شوند اما تاکنون چندین مجموعه ورزشی ما به بهانه نگرفتن مجوز از وزارت ورزش پلمب شده‌اند.

رییس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران افزود: این اماکن سالیان زیادی است که هم در داخل مدارس و هم خارج از مدارس مورد استفاده دانش‌آموزان است اما وزارت ورزش و جوانان در اقدامی غیر قانونی اماکن ورزشی ما را از سال ۹۲ مجبور به دریافت مجوز با پرداخت مبالغ زیادی کرده‌اند و چندین اماکن ورزشی آموزش و پرورش که اقدامی برای دریافت مجوز نداشته‌اند با دستور مقام قضایی پلمب کرده‌اند. این در حالی است که اماکن ورزشی آموزش و پرورش دولتی است و مورد استفاده دانش‌آموزان است و به هیچ وجه مورد شمول قانون اجازه تاسیس باشگاه‌های ورزشی و ورزشگاه توسط مردم و با اجازه دولت نمی شود.

وی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان با وجودی که این اماکن دولتی است از مدیران آن‌ها مجوز تاسیس می‌خواهند در حالی که این اماکن از لحاظ قانونی نیازی به مجوز ندارند. وزارت ورزش و جوانان از سال ۹۲ اقدام به این کار کرد و از ابتدا عنوان کرد دریافت مجوز رایگان است و مراحل اداری زیادی ندارد در حالی که پس از گذشت مدتی پول‌های زیادی را برای دادن مجوز اخذ می‌کند و مدیران ما برای گرفتن مجوزی که اصلا قانونی نیست باید زمان و پول زیادی را صرف کنند. در استعلامی هم که در همان ابتدا از دفتر حقوقی وزارت اموزش و پرورش گرفتیم صراحتا عنوان شد این اماکن دولتی و مورد استفاده دانش‌آموزان است و قانون  اجازه تاسیس باشگاه‌های ورزشی و ورزشگاه توسط مردم و با اجازه دولت به اماکن ورزشی آموزش و پرورش ارتباطی ندارد. بنابراین این اماکن نیازی به مجوز وزارت ورزش و جوانان ندارند.

سیدکریمی در پایان خواستار توجه بخش‌های نظارتی به این اقدام خلاف قانون وزارت ورزش و جوانان شد و تاکید کرد: از مقام قضایی و بخش‌های نظارتی خواستارم به این موضوع توجه کنند و دستور پلمب اماکن ورزشی آموزش و پرورش را صادر نکنند چرا که ما مستندات قانونی در این‌باره داریم و حاضریم آن‌ها در صورت نیاز ارائه کنیم. مسولان وزارت ورزش و جوانان فکر می‌کنند هر مجموعه ورزشی که در همه جای ایران و زیر نظر هر ارگان دولتی نیز باشد متعلق به آنهاست و باید از آن‌ها مجوز بگیرند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان