کد خبر: 325701
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > فوتبال جهان – خبرورزشی نوشت:شاید اگر پرتغال نتواند به موفقیتی در جام پانزدهم دست یابد، بهتر باشد رونالدو نیز همانند لیو به حضورش در بازی‌های ملی خاتمه دهد تا دیگر حرف و حدیثی در مورد ناکامی‌های او با تیم ملی‌اش به میان نیاید.

در یورو ۲۰۱۶، برخی تیم‌ها حول یک ستاره می‌چرخیدند؛ ولز با گرت بیل، اسلواکی با مارک همشیک و البته پرتغال با کریستیانو رونالدو اما لحظه‌ای به این بیندیشید که پرتغال بتواند به چیزی بیش از این دست یابد، به چیزی فراتر از یک تیم و یک ستاره!

یکی از نکات جالب جام پانزدهم، صعود پرتغال تنها با ۳ تساوی از آسان‌ترین گروه مرحله گروهی بود. زمانی که آنها در یک‌هشتم به کرواسی خوردند بدبین‌ترین هوادار کرواسی هم فکرش را نمی‌کرد که تیم آماده و قدرتمند کشورش در مصاف با سلسائوی اروپا، شکست خورده و از دور رقابت‌ها حذف شود اما فوتبال باز هم غیرقابل پیش‌بینی بودنش را اثبات کرد و کریستیانو رونالدو در یک حرکت انفجاری، از این سو تا آن سوی زمین را در چند ثانیه طی کرد و موجبات گلزنی کوارشما را فراهم کرد تا با گلزنی این بازیکن، شاگردان فرناندو سانتوس به مرحله یک‌چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶ صعود کنند.

پیروزی مهم‌تر از همه ‌چیز
پرتغالی‌ها همان‌طور که نانی پس از بازی با کرواسی گفت توانایی ارائه یک بازی زیبا را دارند اما بین بازی زیبا و کسب پیروزی، تنها به پیروزی و صعود فکر می‌کنند. په‌په، مدافع این تیم، حتی پیش از بازی با کرواسی در مصاحبه‌ای گفته بود: «ما می‌دانیم چگونه بازی را بکشیم تا بازیکنانی همچون مودریچ و راکیتیچ توانایی خلق موقعیت را نداشته باشند.»

فرناندو سانتوس نیز پس از کسب پیروزی برابر کرواسی گفت: «من به شاگردانم گفته‌ام که ما بازی را به صورت زیبا یا زشت آنالیز نمی‌کنیم. چیزی برای ما به عنوان بد یا خوب وجود ندارد. پرتغال برای ارائه بازی زیبا به یورو نیامده، برای کسب پیروزی و قهرمانی وارد فرانسه شده و برای کسب آن طبق سبک خود تلاش می‌کند.»

همه اینها اثباتی بر این است که سلسائوی اروپا، اگرچه خوب و چشم‌نواز بازی نمی‌کند اما راه و سبک پیروزی و صعود را به خوبی بلد است.

یکی برای همه، همه برای یکی
پرتغالی‌ها با سبک و سیاقی جدید در این رقابت‌ها حاضر شده‌اند و صعود آنها کاملاً به سود کریستیانو رونالدو است. در این سیستم، تک امید سلسائو، درخشش رونالدو است که تمامی این درخشش‌ها، به نزدیک شدن کریس به یک افتخار ملی و البته کسب توپ طلا کمک شایانی می‌کند. اکنون ۱۲ سال از اشک‌های کریس در فینال یورو ۲۰۰۴ و شکست مقابل یونان می‌گذرد. CR7 در تمامی بازی‌های پرتغال بازیکنی بی‌تاب برای گلزنی نشان داده که اگر منصفانه سخن بگوییم، درخشش دروازه‌بانان رقیب در عدم گلزنی‌اش در چند دیدار بسیار تأثیرگذار بود.

پرتغال در مرحله یک‌چهارم باید امروز به مصاف لهستان برود که در صورت کسب پیروزی در این دیدار، یک گام دیگر به کسب افتخار در یورو ۲۰۱۶ نزدیک می‌شود. هرچند رونالدو در سال ۲۰۱۲ نیز تا نیمه‌نهایی با پرتغال صعود کرد اما در ضیافت پنالتی‌ها بازی را به ماتادورها واگذار کرد. دیداری که البته کریس در میان تعجب همگان پشت ضربات پنالتی قرار نگرفت. اکنون این فرصت برای ستاره رئال‌مادرید فراهم شده تا با کسب یک افتخار ملی، چندین پله از رقیب همیشگی‌اش مسی پیش بیفتد.

پیروی از مسی
البته یک سناریوی دیگر، ناکامی کریس و پرتغال در یورو ۲۰۱۶ است که در این صورت شاید بهترین گزینه پیش ‌روی کریس، پیروی از لیونل مسی باشد. خداحافظی مسی از بازی‌های ملی در چند روز گذشته در صدر اخبار ورزشی قرار داشته. تصمیمی که پس از ناکامی در رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا از سوی ستاره بارسلونا گرفته شد. شاید اگر پرتغال نیز نتواند به موفقیتی در جام پانزدهم دست یابد، بهتر باشد رونالدو نیز همانند لیو به حضورش در بازی‌های ملی خاتمه دهد تا دیگر حرف و حدیثی در مورد ناکامی‌های او با تیم ملی‌اش به میان نیاید.

 

۲۵۱ ۴۱منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان