کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 325547
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

‌فرماندار چهارمحال و بختیاری نبود بازارچه سنتی در مرکز شهر را یک نقیصه بزرگ در استان دانست.

به گزارش ایسنا- ‌حمید ملک‌پور ۹ تیرماه در نشست ستاد تسهیلات سفر در تعطیلات عید فطر با بیان این مطلب، اظهارکرد: ایجاد بازار سنتی به منظور توزیع اقلام سنتی و ماندگاری مسافر در سطح استان از موارد مهم برای جذب مسافر است.

وی با اشاره به استقبال زیاد مردم در ایام تعطیلات عید فطر از بازدید از استان، تصریح کرد: وجود آب و هوای گرم در استان‌های جنوبی و خوزستان و فاصله نزدیک با استان چهارمحال و بختیاری استقبال از استان را بیش از بیش افزایش می‌دهد.

ملک‌پور در ادامه افزود: به منظور رفاه حال مسافران کشیک‌های لازم به منظور تهیه اقلام اساسی پیش‌بینی شده و ناظرانی با هدف نظارت بر روند کار دستگاه‌های اجرایی و بازار در سطح استان قرار داده شده‌ است.

وی با بیان اینکه بیشترین اسکان در مرکز شهر است، افزود: اسکان اغلب مسافران در مرکز شهر بوده و بازدید از دیگر مناطق استان روزها صورت می‌گیرد که به این منظور اسکان مسافران در مرکز شهر و اماکنی چون هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، مدارس طرح اسکان و اماکن خدماتی ساماندهی می‌شود.

ملک‌پور از روند کنترلی به منظور نظارت بر باز بودن فروشگاه‌های زنجیره‌ای و توزیع اقلام اساسی چون مرغ گرم و نان خبر داد و گفت: در این ایام به صورت مداوم نظارت بر اماکن مذهبی، پارک‌ها، اماکن خدماتی و تفریحی  انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد زمینه پذیرش مسافر در استان باید تقویت شود، تصریح کرد: با وجود آب و هوای مناسب در استان و اماکن تفریحی بسیار زیبا در سطح استان باید امکان جذب مسافر و ایجاد زمینه رفاه حال مسافران ایجاد شود.

ملک‌پور از ایجاد کارگروه احیای دشت در استان خبر داد و گفت: با توجه به کمبود بارش‌ها در سال گذشته با نشست دشت‌ها و به مراتب کمبود آب مواجه هستیم که به منظور حل این مشکل کارگروهی تحت عنوان کارگروه احیای دشت با هدف حفظ آب‌های موجود و بهبود آب های زیرزمینی و چاه‌ها شکل گرفته است.

‌در پایان این نشست فرماندار چهارمحال و بختیاری از منع نصب چادر در پارک‌ها خبر داد و گفت: با نظارت نیروی انتظامی و با رعایت قوانین اجازه نصب چادر به خانواده‌ها داده می‌شود.

‌انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان