کد خبر: 325420
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

کاپیتان تیم ملی شنای ایران به فینال کسب سهمیه ورودی B جهانی راه یافت و در فینال ناکام ماند.

به گزارش ایسنا، جمال چاوشی‌فر در ماده‌ی ۵۰ متر کرال پشت با زدن رکورد ۲۷.۲۳ در فینال رقابت های کسب سهمیه ورودی B جهانی نتواست ورودی را به دست آورد.

رقابت‌های انتخابی المپیک در بوداپست مجارستان از صبح امروز (چهارشنبه) آغاز شده است. در این رقابت‌ها انصاری، نسیمی شاد و چاوشی‌فر توانستند به مرحله نیمه‌نهایی راه یابند اما در ادامه تنها چاوشی‌فر توانست به فینال راه یابد و با ثبت رکورد ۲۷.۲۳ نتوانست جواز حضور در رقابت‌های جهانی را به دست آورد. همچنین نسیمی شاد در ماده ۱۰۰ متر قورباغه با ثبت رکورد ۱:۰۳٫۹۲ و مهدی انصاری در ماده ۱۰۰ متر پروانه با ثبت رکورد ۵۵٫۷۲ نتوانستند جواز حضور در فینال را به دست آورند. به این ترتیب در روز نخست رقابت‌های انتخابی المپیک نمایندگان ایران از کسب سهمیه باز ماندند.

فردا و در ادامه رقابت‌ها، احمدرضا جلالی، آرشام میرزایی، مهدی انصاری و جمال چاوشی‌فر در ۵۰ متر آزاد شانس خود را امتحان خواهند کرد.

ملی‌پوشان شنای ایران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک و کسب حدنصاب‌های مورد نیاز، در مسابقات ملی مجارستان شرکت کرده‌اند. این رقابت‌ها که از  ۲۹ ژوئن تا دوم جولای ۲۰۱۶ ( ۹ تا ۱۲ تیر ۱۳۹۵) به میزبانی شهر بوداپست برگزار می‌شود، برای شناگران ایران حکم آخرین ایستگاه کسب سهمیه المپیک را دارد.

 جمال چاوشی فر، مهدی انصاری، آرشام میرزایی، احمدرضا جلالی و آریا نسیمی شاد زیر نظر عباسعلی کشتکار و خشایار حضرتی در این رقابت‌ها حضور دارند. ملی‌پوشان در مجموع این چهار روز ۱۷ بار مسابقه می‌دهند و هر شناگر در یک یا دو ماده تخصصی شانس بیشتری برای کسب سهمیه دارد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان