کد خبر: 324435
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


شهردار اهواز افتتاح این طرح بزرگ عمرانی را در آستانه عید سعید فطر به شهروندان اهوازی وعده داد.


افتتاح روگذر جوادالائمه در آستانه عید سعید فطر

شهردار اهواز را که در بازدید از پروژه جوادلائمه، جمشید سلحشور رئیس کمیسیون عمران شورا و محمد صفری معاون فنی ـ عمرانی شهرداری همراهی می کرد، گفت: این پل که پس از تقاطع چهار شیر، بزرگ ترین تقاطع غیر همسطح در شهر اهواز می باشد، ترافیک بلوار جمهوری را به صورت روگذر به بلوار شهید هاشمی در راستای دو بلوار به روی میدان جوادالائمه منتقل می کند.

سید خلف موسوی با اشاره به نقش این پل در روانسازی ترافیک منطقه خاطر نشان کرد: صرفه جویی ۳۰۰ هزار ساعت در سال از وقت شهروندان و کاهش مصرف انرژی و سفرهای درون شهری از امتیازات و مزایای این پروژه مهم به شمار می روند.

شهردار اهواز ادامه داد: پل جواد الائمه مهم ترین حلقه در زنجیره رینگ مواصلاتی است که شرق اهواز را به غرب متصل خواهد کرد و در قالب آن فاصله مسیر پر تردد جاده ماهشهر به سه راه خرمشهر کاهش خواهد یافت.

موسوی افزود: از خصوصیات این پل، رمپی است که بلوار جمهوری را به بلوار منطقه یک پاداد متصل می کند و این بخش از پروژه به نیمه راه رسیده است و می توانیم وعده اتمام آن را در هفته دولت سال جاری بدهیم.

سید خلف موسوی در پایان این بازدید گفت: دوشنبه آینده طی مراسمی؛ در آستانه عید سعید فطر، پل اصلی روگذر جوادالائمه به بهره برداری خواهد رسید و امیدوارم کام شهروندان اهوازی به واسطه این خدمت جهادی شیرین شود.

 

افتتاح زیرگذر شریعتی در هفته دولت سال جاری

در بازدید شهردار اهواز که با حضور حسینی نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان همراه بود، بر جابجایی خطوط اصلی گاز از مسیر اجرایی پروژه توافق شد.

سیدخلف موسوی در محل کارگاه زیرگذر شریعتی گفت: معارضین و خطوط انتقالی انرژی شامل آب، فاضلاب، فیبر نوری و برق ، روند اجرایی پروژه های بزرگ عمرانی در شهر اهواز  را با کندی مواجه کرده است.

شهردار اهواز توضیح داد: نگاه بخشی و جزیره ای ، آفت توسعه پایدار است و تا زمانی که نگاه بین حوزه ای نداشته  باشیم ، وضعیت موجود تغییر نخواهد کرد.

موسوی خاطرنشان کرد: متاسفانه چندین برابر هزینه اجرای پروژه ها، صرف تملک و رفع معارضین می شود که این امر جز اتلاف منابع نیست.

شهردار اهواز اظهار امیدواری کرد با همکاری شرکت گاز و آبفا برای جابجایی خطوط آب، فاضلاب و گاز که در معرض پروژه قرار گرفته اند و همت جهادی مجموعه تلاشگر شهرداری ، شاهد به سرانجام رسیدن این پروژه و بهره برداری از آن در هفته دولت سال جاری باشیم.

سیدخلف موسوی اظهار داشت: این نوید را به مردم شریف منطقه یک و آخر آسفالت می دهم که پس از بهره برداری پروژه زیرگذر شریعتی ضمن کاهش بار ترافیکی، شاهد رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار و زندگی در منطقه باشیم.

شهردار اهواز توضیح داد: از شهروندان عزیز و فهیم که همواره حامی شهرداری در اجرای پروژه های بزرگ بوده اند به سبب تاخیری که ناخواسته در اجرای این پروژه شاهد بودیم، عذرخواهی می کنم، بی تردید شهروندان دلسوز ما خاطرشان هست که تا سال ها به بهانه خاک نامرغوب و نامطمئن که ریسک اجرای حفاری در اهواز را بالا نشان می داد، اجرای زیرگذرها متوقف شده بود و در این دوره ، پس از اجرای موفق زیرگذر خلیج فارس، زیرگذر شریعتی نیز در حال اتمام است.

سیدخلف موسوی با بیان این مطلب که در زمان طراحی پروژه های بزرگ باید دقت شود تا جایی که ممکن است معارضین و تاسیسات شهری کمتری بر سر راه اجرایی شدن پروژه ها وجود داشته باشد، اظهار داشت: قرار ما بر صداقت و شفافیت با شهروندان است و مردم باید بدانند که به عنوان مثال، جابجایی خط انتقال فشار قوی برق و دکل آن چندین ماه این پروژه را متوقف کرده بود. یا تملک املاک در مسیر پروژه رقمی چندین برابر خود پروژه هزینه در بر داشت.

سید-خلف-موسوی

شهردار اهواز اجرای پروژه های حمل و نقل و ترافیکی را یکی از الزامات تحقق افق توسعه شهر اهواز دانست و گفت: کاهش ۳۰ درصدی تصادفات منجر به فوت از سال ۹۱ تا ۹۴ نشان دهنده درست بودن جهت گیری مدیریت شهری در این سال ها بوده است و با ادامه این روند و تکمیل رینگ های ساحلی و اتصال خطوط شرقی و غربی، مشکلات حمل و نقل شهر طی سالیان آینده برطرف خواهد شد.

شهردار اهواز در پایان بازدید خود در نشستی با رئیس کمیسیون عمران شورا، جمشید سلحشور و محمد صفری معاون فنی و عمرانی شهرداری و پیمانکار پروژه دستورات لازم را برای تسریع و حل معضلات این طرح صادر کرد.

همچنین سید ناصر حسینی نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان، جابجایی خطوط انتقال گاز در مسیر پروژه زیرگذر شریعتی را به عنوان اولویت کاری این شرکت اعلام کرد و گفت: شرکت گاز در مسیر توسعه  اهواز خود را از مدیریت شهری جدا نمی داند و در پروژه های عمرانی بزرگ نظیر تقاطع غیرهمسطح چهارشیر و زیرگذر شریعتی در کنار شهرداری اهواز خواهد ماند.

 

عزم شهرداری برای حمایت از ورزش همگانی

سیدخلف موسوی در جلسه کمیسیون ورزش شورای شهر اهواز با بیان این مطلب که با توجه به نقش تربیتی و فرهنگی ورزش، مدیریت شهری خود را متولی ورزش محلات می داند چرا که ورزش همگانی نقش مهمی در ایجاد نشاط اجتماعی و سلامت عمومی دارد.

شهردار اهواز خاطرنشان ساخت: در این دوره از مدیریت شهری، ۳۹ زمین ورزشی چمن مصنوعی به مجموعه های ورزشی در شهر اهواز اضافه شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۹۶ زمین چمن مصنوعی در سطح ۱۱۹ محله شهر اهواز وجود دارد و تا پایان این دوره انتظار هست که در هر محله یک زمین چمن مصنوعی در اختیار شهروندان باشد.

کمیسیون-رزش-شورای-شهر-اهواز

شهردار اهواز با اشاره به فعالیت بیش از ۵۰ هیأت ورزشی در استان و شهر اهواز گفت: با توجه به اهمیت قانونمندی و شفافیت در امور، آیین نامه ای برای تقدیر سالانه از قهرمانان هر رشته در استان تدوین شده است که بر اساس آن  نظام تشویقی مدون و شفافی برای بزرگداشت مقام قهرمانان ورزشی اجرایی خواهد شد.

وی افزود: در سال جاری احداث چندین زمین چمن مصنوعی بزرگ در دستور کار شهرداری خواهد بود.

موسوی در پایان خاطرنشان کرد: توجه ویژه به ورزش بانوان سرلوحه فعالیت های شهرداری است و احداث دو پارک بانوان در این دوره، اراده جدی شهرداری برای حمایت از ورزش بانوان را نشان می دهد و امیدوارم با حل مشکلات اقتصادی، شاهد افتتاح پارک بانوان در هر منطقه شهرداری باشیم.منبع: هورنیوز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان