کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 324428
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیر آموزش‌وپرورش عشایر خوزستان از استقرار ۱۰ کانکس پیش‌ساخته در مناطق عشایری استان تا یک‌ماه آینده خبر داد و گفت: حداقل به ۱۰۰ کانکس دیگر برای رفع نیازهای آموزش‌وپرورش عشایر و جایگزینی مدارس خطرآفرین استان نیاز است.

حمید قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار  ایسنا، اظهار کرد: ۱۰ کانکس پیش‌ساخته با ضمانت ۶ ساله با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان از سوی سفارت ژاپن برای دانش‌آموزانی که در مدارس پرخطر تحصیل می‌کنند، جایگزین می‌شود.

وی ادامه داد: این کانکس‌ها تا یک ماه آینده به مناطق اندیکا، ایذه، لالی و الوار گرمسیری انتقال می‌یابند و کلاس‌های بیش از ۱۷۰ دانش‌آموز این مناطق در این کانکس‌ها برگزار می‌شود؛ البته این مقدار کافی نیست و ما حداقل به ۱۰۰ کانکس دیگر نیاز داریم تا مدارس کنار جاده در مناطق عشایری را به آن‌ها انتقال دهیم.

مدیر آموزش‌وپرورش عشایر خوزستان خاطرنشان کرد: در ۲ سال اخیر گام‌های بسیار خوبی در این زمینه برداشته شده است به‌طوری‌که در منطقه اندیکا که پرجمیعت‌ترین منطقه عشایری کشور محسوب می‌شود ۱۳ پروژه آموزشی یک، ۲ یا سه کلاسه تا مهرماه آماده بهره‌برداری می‌شوند، اما هنوز بیش از ۱۰۰ مدرسه خطرآفرین، حدود ۱۵۰ مدرسه چادری و حدود ۴۰ مدرسه استیجاری در استان وجود دارد.

قنبری با بیان این‌که در بعضی مناطق به دلیل نبود راه برای انتقال کانکس و مصالح ساخت مدرسه، استفاده از مدارس چادری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: در ۲ سال گذشته ۶۰ کلاس درس به کلاس‌های استاندارد ما اضافه شد و امیدواریم در سال‌های آینده کمبودها به‌طور کامل برطرف شود.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان