کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 324349
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سرهنگ قاسم قدرتی در گفتگو با مهر اظهار کرد:‌ محدودیت ترافیکی برای شب های قدر در اهواز نداریم ولی عوامل راهنمایی و رانندگی پیرامون مسجد جوادالئمه منطقه پاداد، مسجد محمدی منطقه کیانپارس و بقعه علی ابن مهزیار اهوازی حضور فعال دارند و ترافیک را کنترل می کنند.

وی افزود: در سایر نقاط شهر هم که مراسمی برقرار باشد نیز این آمادگی وجود دارد که کنترل ترافیکی را انجام بدهیم ولی نقاط نامبرده چون پرترددتر هستند از مراقبت بیشتری نیز برخوردار خواهند بود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان تصریح کرد: مأموران گشتی و پیاده در نقاط مذکور به صورت خاص حضور دارند تا مانند اولین شب قدری که به خوبی اداره شد انشاالله شب های قدر آینده را نیز اداره کنیم تا هیچ حادثه ای پیش نیاید. خوشبختانه در اولین شب قدر هیچ حادثه و یا گره کور ترافیکی در اهواز نداشتیم.

قدرتی توصیه کرد: با توجه به اینکه شب هنگام و در تاریکی هوا ممکن است برخی نقاط شهر روشنایی لازم را نداشته باشد و عبور از عرض یا طول خیابان برای عابران سخت باشد به آنها توصیه می کنیم که مراقبت بسیاری داشته باشند.

وی ادامه داد: عابران پیاده باید ضمن مراقب حرکت خودروها بودن نباید ناگهان وارد خیابان شوند و از محل گذرگاه های عابر پیاده رد شوند. آنها باید در مواقع غیرضروری حتما از پیاده روها استفاده کنند و کنار خیابان راه نروند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان یادآور شد: عابران پیاده باید اگر پل هوایی در مسیر ترددشان وجود داشت حتما از آن استفاده کنند چون بر اساس کار کارشناسی در محل احداث شده است. همچنین رانندگان خودروها نیز باید مراقب حرکت عابران پیاده و حضور مردم در این شب ها در سطح خیابان ها باشند.

قدرتی اضافه کرد: رانندگان نباید سرعت غیرمجاز را اختیار کنند و با سرعت مطمئنه حرکت کنند. همچنین باید کاملا حواسشان به جلو جمع باشد و از تلفن همراه نیز استفاده نکنند.

وی با اشاره به اینکه تمامی رانندگان و عابران پیاده باید مراقبت های لازم را داشته باشند، گفت: راکبان موتورسیکلت ها نیز باید حتما از کلاه ایمنی که نجات دهنده آنها در لحظات بحرانی است، استفاده کنند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان