کد خبر: 324291
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

حجت الاسلام سید لطف الله سپهر در گفتگو با مهر با شهادت امام علی(ع)، گرامیداشت شهدای هفت تیر (شهید شریعتی) و دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی یوم الله روز جهانی قدس اظهار کرد: انجام فعالیت های فرهنگی در نظام جمهوری اسلامی یک فریضه است چون نظام ما یک نظام فرهنگی و محتوایی است و همانطور که پیامبر اسلام(ص) کارش بر مبنای فرهنگ بود و اسلام را جهانی کرد انقلاب اسلامی هم کارش بر ایجاد فرهنگ برای جهانی شدن و مقدمه چینی حکومت امام عصر(عج) است.

وی افزود: خوشبختانه دستگاه فرهنگی در استان یعنی همه رسانه ها، فرهنگ، هنر و حوزه تبلیغات همه فعال هستند و نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز با فضای گسترده ای با بیش از سه هزار و ۳۰۰ باب کتابخانه در کشور برای ارتقای فرهنگ عمومی فضای مطالعه را در کشور به صورت سفره ای گسترده پهن کرده است.

تصریح کرد: در استان خوزستان نیز ۲۲۰ باب کتابخانه صبح و بعدازظهر در خدمت مردم سراسر مناطق شهری و روستاهای پرجمعیت است. بیش از ۱۷۰ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی خوزستان از این خوان فرهنگی و سفره متنوع از کتب فرهنگی بهره مند می شوند.

سپهر بیان کرد: در ماه رمضان نیز فعالیت های فرهنگی، نقد کتاب، رونمایی کتب دینی، نمایشگاه های کتاب مذهبی، برگزاری و جمع بندی، دعوت از مردم برای حضور در جشنواره کتابخوان رضوی در همه استان فعال است. برنامه های مذکور برای بخش کودک، بزرگسالان، بانوان، مردان و نابینایان استان فعال است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰۰ نمازخانه مستقل بانوان و مردان در کتابخانه های استان فعال است، عنوان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی خوزستان برای استفاده بهتر از وقت کارشناسان، کتابداران و مردم ساعت کار کتابخانه ها را از هشت صبح تا ۱۳ و ۳۰ در تایم صبح و از ۱۳ و ۳۰ تا ۱۸ و ۳۰ در تایم عصر تعیین کردیم.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خوزستان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه مردم استان از فضای کتابخانه ها استفاده کنند، خبر داد: اخیرا بخشنامه ای صادر شده تا در مناطق محروم و شهرهای کمتر توسعه یافته از مردم به صورت افتخاری و رایگان عضویت می پذیریم تا آنها نیز از این فضای مطلوب، کتاب های متنوع، کتابداران بسیار زبده و فرهنگ مطالعه استفاده کنند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان