کد خبر: 324107
تاریخ انتشار: شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


ناظر گمرکات خوزستان از اعمال محدودیت واردات خودروهای لوکس از منطقه آزاد اروند خبر داد.


هورنیوز – محمدرضا جعفری گفت: ترخیص خودروهای لوکس با بیش از ۱۰۰ هزار دلار از منطقه آزاد اروند تنها با مجوز گمرک امکان پذیر است.

وی با اشاره به اینکه پیش‌تر واردات خودروهای خارجی از طریق منطقه آزاد اروند با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی ممنوع بوده است اظهار داشت: گمرک بر اساس دستورالعمل جدید از واردات خودروهای لوکس جلوگیری خواهد کرد و اجازه ترخیص به آن نخواهد داد.

ناظر گمرکات خوزستان در ادامه با اشاره به اینکه واردات خودروی پلاک اروند طبق مقررات قانونی همچنان ادامه می‌یابد افزود: تغییرات اعمال شده تنها بر واردات خودروهای لوکس معطوف است.

جعفری با اشاره به اینکه به تازگی از طریق منطقه آزاد اروند چند خودرو با بیش از چند میلیارد تومان مرجوع شده و اجازه ترخیص به آن داده نشد تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم بین منطقه آزاد اروند و گمرک برای اعمال قانون جدید برای جلوگیری از خودروهای لوکس خارجی انجام شده و به متقاضیانی که قصد واردات این گونه خودروها را دارند نیز هشدارهای لازم داده شده است.

در سال‌های اخیر حدود ۲۳ هزار دستگاه خودرو خارجی پلاک اروند از طریق بندرگاه خرمشهر وارد کشور شده و اجازه تردد در کل استان خوزستان به آنان داده شده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور تردد خودروهای پلاک اروند در سطح استان خوزستان را خلاف قانون دانسته است.

اجازه تردد خودروهای پلاک اروند در مهرماه ۱۳۸۳ با پیگیری عبدالحسین مقتدایی استاندار پیشین خوزستان اجرایی شد هرچند مخالفت‌هایی از سوی منطقه آزاد و وزیر صنعت، معدن و تجارت و سازمان بازرسی شد.

 

میزانمنبع: هورنیوز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان