کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 323868
تاریخ انتشار: شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵ - ۰۴:۱۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سردار مسعود منفرد در نشست خبری اظهار داشت: در راستای تحقق شعار سال ۹۵ و اجرای فرامین مقام معظم رهبری برای حمایت از تولید ملی و تدابیر فرماندهی ناجا به موضوعات اقتصادی، همکاران پلیس آگاهی در عملیات ویژه موفق شدند دو موسسه بزرگی که در تهران به صورت غیر قانونی فعالیت داشتند و اقدام به فروش فاکتورهای جعلی و سوء استفاده از برخی شرکت ها که کلا وجود خارجی نداشته و ثبت کاغذی بودند، می کردند را شناسایی کنند.

جانشین پلیس آگاهی ناجا گفت: علت این کار فرار مالیاتی این شرکت ها و سوء استفاده های دیگر اعم از اخذ وام های کلان بوده است فروش کالای قاچاق و جلود دادن به صورت قانونی اقداماتی بود که این شرکت ها انجام می دادند.

وی درباره جرییات این عملیات گفت: در عملیات اول شرکتی شناسایی شد که ۱۵۰ مهر و فاکتور را جعل کرده بود. برخی از شرکت های صوری که فاکتورها را در اختیار قرار داده بودند به صورت درصدی از متهمان پول دریافت می کردند.

منفرد درباره شناسایی شرکت بزرگ دوم گفت: این شرکت ۶۰۰ مهر به صورت جعلی و فاکتورهای معتبر استفاده می کردند که این شرکت ها باعث فرار مالیاتی کلانی بودند.

منفرد گفت: این شرکت های جعلی از مهر و برند شرکت هایی که سالم کار می کردند و برندهای معتبر داشتند استفاده می کردند و شرکت های اصلی بعد از مدت ها متوجه سوء استفاده از مهرها و فاکتورها می شدند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان