کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 323820
تاریخ انتشار: شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، تیم های ملی والیبال ایران و برزیل از ساعت ۱۸:۳۰ روز جمعه در چارچوب هفته دوم رقابتهای لیگ جهانی در بلگراد به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم برزیل ۳ بر یک پیروز شد. برزیل ست های اول، سوم و چهارم را به ترتیب ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۱۷ پیروز شد و ست دوم را ۲۶ بر ۲۴ به ایران واگذار کرد.

در شروع این بازی رائول لوزانو از ترکیب شهرام محمودی، سعید معروف، میلاد عبادی پور، سیدمحمد موسوی، عادل غلامی، محمدجواد معنوی نژاد و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد.

تیم ایران در ست نخست این مسابقه سعی کرد پا به پای برزیل پیش برود و تا وقت نخست استراحت فنی فاصله ۲ امتیازی را با حریف حفظ کرد اما پس از آن بود که لوکارلی، بازیکن سرشناس برزیل به خط سرویس رفت و با امتیازگیری متوالی فاصله زیادی را بین دو تیم ایجاد کرد. بازیکنان ایران در دریافت اول با مشکلات فراوانی مواجه شدند تا برزیل این ست را با سرویس‌های خوب خود ۲۵ بر ۱۸ برنده شود.

در ست دوم تیم ایران در دریافت اول و دفاع روی تور وضعیت بهتری پیدا کرد و هر چه از زمان این ست گذشت اندکی از برزیل فاصله گرفت تا جایی که در وقت دوم استراحت فنی ۱۶ بر ۱۳ پیش افتاد. برزیل با تلاش زیادی که به خرج داد در امتیاز ۲۳ به ایران رسید اما با تغییر سرویس و یک دفاع عالی از موسوی تیم ایران این ست را ۲۶ بر ۲۴برنده شد تا کار دو تیم برابر شود.

با شروع ست سوم هر دو تیم پا به پای هم پیش رفتند. برزیل وقت اول استراحت فنی را با دو امتیاز اختلاف برای خود ثبت کرد و بعد از امتیاز ۱۰ بود که این تیم با دفاع روی تور خوب خود مهاجمان ایران را تحت فشار قرار داد و وقت دوم استراحت فنی را هم ۱۶ بر ۱۳ برای خود ثبت کرد. تیم رزنده از اشتباهات متوالی ایران استفاده کرد و این ست را ۲۵ بر ۱۶ برنده شد.

در آغاز ست چهارم این بازی، لوکارلی با سرویس های خود برزیل را ۵ بر یک پیش انداخت و در ادامه سلسائو که ایران را بدون دریافت اول مناسبی می‌دید فاصله را بیشتر کرد و ۱۳ بر ۶ پیش افتاد. بازیکنان ایران نتوانستند به بازی برگردند و وقت دوم استراحت فنی هم ۱۶ بر ۹ برای برزیل ثبت شد. این ست در نهایت با برتری ۲۵ بر ۱۷ تیم برزیل پایان یافت تا این تیم هر ۳ امتیاز جدال مقابل ایران را از آن خود کند.

تیم کشورمان که در هفته نخست این مسابقات نیز در ریو برابر برزیل شکست ۳ امتیازی را متحمل شده بود در سومین بازی خود در هفته دوم به مصاف صربستان می رود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان