کد خبر: 323738
تاریخ انتشار: جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > فوتبال جهان – خبرورزشی نوشت: ژرمن‌ها مشکلاتی در یورو ۲۰۱۶ دارند که اگر رفع نشود، باید خواب قهرمانی در جام ملت‌های اروپا پس از ۲۰ سال را ببینند!

تیم ملی آلمان را یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ می‌دانند اما ژرمن‌ها مشکلاتی در این رقابت‌ها داشته‌اند که اگر رفع نشود، باید خواب قهرمانی در جام ملت‌های اروپا پس از ۲۰ سال را ببینند!

جای نقطه ضعف و قوت عوض شد!
پیش از شروع یورو ۲۰۱۶ همه فکر می‌کردند آلمان در خط دفاعی به مشکل بخورد. همیشه اشتباهات فردی در این منطقه از زمین برای ژرمن‌ها بوده و در جام‌جهانی هم زوجِ بواتنگ – هوملس خیلی هماهنگ به نظر نمی‌رسیدند. با وجود اینکه پیش از یورو در اغلب بازی‌های دوستانه دو مدافع اصلی مانشافت در کنار هم بازی نکرده بودند، در یورو ۲۰۱۶ عملکرد متفاوتی از خودشان نشان داده‌اند. البته هنوز هم به طور قطعی نمی‌توان با عدم دریافت گل در مرحله گروهی آنها را ارزیابی کرد. در برابر اوکراین و لهستان کمی خوش‌شانس بودند، اگرچه بواتنگ عملکرد فوق‌‌العاده‌ای داشت. ایرلندشمالی هم اصلاً در خط حمله زهردار نبود و تقریباً موقعیتی برابر آلمان نداشت. برخلاف خط دفاعی، خط حمله آلمان که در جام‌جهانی ۲۰۱۴ با همین نفرات به علاوه میروسلاو کلوزه ۱۸ گل در ۷ بازی زده بود، حالا در سه بازی تنها سه گل به‌ ثمر رسانده و زنگ خطر را به صدا درآورده است. آیا آنها در برابر تیم‌های بزرگتر با همین عملکرد موفق خواهند بود؟ در صورت برخورد به خط دفاع بتنی ایتالیا طلسم ناکامی برابر آتزوری با این خط آتش شکسته می‌شود؟

وقتی یوگی اعتراف می‌کند
اتفاق قابل ‌ذکر و البته تلخ پس از دیدار برابر ایرلندشمالی اعتراف یواخیم‌ لو به گل‌نزن بودن تیمش است. آنها برخلاف دو دیدار قبلی نمایش خوبی داشتند و به دفعات هم فرصت خلق کردند اما در روزی که لـو تصمیم گرفته بود با مهاجم نوک تخصصی تیمش را به میدان بفرستد هم تنها یک گل به ‌ثمر رساندند. پس از اینکه انتقاد زیادی از یواخیم‌ لو شده بود که چرا با مهاجم کاذب (ماریو گوتسه) تیمش را به میدان می‌فرستد، او ترجیح داد در بازی با ایرلندشمالی تیمش را به طرز دیگری بچیند و به نوعی حضور گومز در ترکیب تیمش را هم آزمایش کند. گومز که با درخشش در بشیکتاش خودش را به یواخیم‌ لو تحمیل کرد، نشان داده تا حدودی می‌تواند جانشین خوبی برای میروسلاو کلوزه باشد. با وجود اینکه برابر ایرلند تنها یک گل زد اما در متن حرکات هجومی آلمان قرار داشت و فرصت‌های خوبی هم نصیبش شد. لـو در جام‌جهانی هم به همین ترتیب و بدون مهاجم نوک تخصصی‌اش که کلوزه بود، تیمش را به میدان می‌فرستاد اما مهاجم کاذب او در آن رقابت‌ها ابتدا مسعود اوزیل و سپس توماس مولر بود. مولر که در بازی برابر ایرلندی‌ها نشان داد در یورو عملکرد متفاوتی با جام‌جهانی دارد و آنچنان در زدن ضربات آخر مهارت ندارد. شاید بهتر باشد شماره ۱۳ آلمان در کناره‌ها یا پشت ‌سر مهاجم بازی کند. باید دید آیا لو از مواضع خودش کوتاه می‌آید یا باز هم گوتسه و یا مولر را در نوک حمله قرار می‌دهد.

ترکیب بهتر در برابر ایرلندشمالی
نکته جالب دیگر در دیدار آلمان و ایرلندشمالی موقعیت‌هایی بود که برای هر سه بازیکنی که گزینه حضور در نوک حمله مانشافت هستند، به ‌دست آمد. گومز که سه فرصت بسیار خوب داشت و یک گل هم زد، مولر دو ضربه به تیر دروازه زد و یک بار در فرصت تک‌به‌تک ناکام بود. ماریو گوتسه هم مثل مولر موقعیت تک‌به‌تک در برابر مک‌گوورن دروازه‌بان ایرلند را هدر داد. آنها در ترکیب جدید همگی صاحب موقعیت شدند و هماهنگی بهتری هم داشتند. مورد دیگری که به خط حمله ژرمن‌ها کمک بسیاری کرد، حضور یاشوا کیمیخ جوان در سمت راست خط دفاعی بود؛ اتفاقی که باعث شد توازن بین سمت راست و چپ خط دفاع که یوناس هکتور حضور دارد، به ‌وجود بیاید. به نظر نمی‌رسد با عملکردی که کیمیش در دیدار با ایرلندشمالی داشت و حضور خوب او در حملات، لـو تصمیم بگیرد دیگر از بندیکت هوودس که یک مدافع وسط است در سمت راست خط دفاعی استفاده کند.
۴۳ ۴۳منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان