کد خبر: 323699
تاریخ انتشار: جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیرکل محیط زیست استان فارس در گفتگو با مهر ضمن اعلام این حادثه گفت: محیط بانان ما در پارک ملی بمو دو شکارچی متخلف را دنبال می‌کردند که محیط‌بان«منوچهر شجاعی» به متخلفان نزدیک شد. شکارچیان به سمت او شلیک کردند و گلوله به سینه و گلوی او خورد و از روی صخره به پایین پرت شد.

حمزه ولوی افزود: همکاران طی تماسی تلفنی موضوع را به ما اطلاع دادند که تماس نیمه کاره قطع شد اما خوشبختانه از محل دقیق حادثه با خبر شدیم. پس از هماهنگی با دفتر مدیریت شکار و صید در تهران و درخواست بالگرد از مقامات استان، بالگرد اعزام شد و محیط‌بان «شجاعی» به بیمارستان شهید رجایی شیراز منتقل شدند.

وی با اعلام اینکه با هماهنگی دکتر ایمانیه رئیس علوم پزشکی استان فارس بهترین متخصصان برای نجات محیط‌بان دست به کار شده‌اند درباره آخرین وضعیت وی گفت: زمانی که به ما زنگ زدند و خبر دادند، گفتند که محیط‌بان به سختی نفس می‌کشیده اما اگر زنده به بیمارستان رسیده باشد که با حضور به‌موقع بالگرد امیدواریم اینطور شده باشد، امکان نجات وی زیاد است.

ولوی که از محل حادثه راهی بیمارستان شهید رجایی بود و با نگرانی از وضعیت وخیم محیط‌بان «شجاعی» سخن می‌گفت در پایان اعلام کرد: هر دو شکارچی متخلف با نام‌های حسین جعفری و محمد جعفری خود را به ماموران معرفی کرده و دستگیر شده‌اند و در پاسگاهی در شهر زرقان بازداشت هستند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان