کد خبر: 323625
تاریخ انتشار: جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت یاد شهدای ۷ تیر و شهید بهشتی اظهارکرد: جرم شهدای ۷ تیر، نخبگی و خدمت به مردم بود. شهید بهشتی مجمع فضائل بود. ایشان دارای یک افق فکری بلند و سعه صدر مثال زدنی بود و تحمل شکست و پیروزی را داشت.

وی افزود: صلابت در برابر آمریکا و استکبار و مقاومت و شجاعت و شهامت ایشان در بعد اثباتی بسیار مثال زدنی بود. در آن دوران بنی صدر و منافقین و ملی گراها بدترین تهمت ها و جو سازی ها را علیه ایشان انجام می دادند و امام (ره) به ایشان می فرمود شما فعلا سخنرانی نکنید و با اینکه شهید بهشتی یک فقیه و دانشمند بود اما تسلیم ولی امر خود می شد.

حجت الاسلام صدیقی گفت: شهید بهشتی طرح مسئله ولایت فقیه را یک پیروزی برای جهان اسلام می دانست و نهایت تعبد را در برابر ولی امر خود داشت. امروز مسئولین باید از سیره این شهید الگو بگیرند و حرف هایی نزنند که فکر کنند می توانند تک روی کنند و آنها را در برابر ولی‌فقیه نشان دهد. این مسئله هم از نظر معنوی برای این افراد سقوط است و هم از نظر سیاسی به نفع هیچ‌کس نیست.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقامت مردم بحرین تصریح کرد: آنچه اخیراً نشانه استیصال، بیچارگی و ذلت آل خلیفه به عنوان یک حکومت نامشروع بحرین بود، آن است که مردم این کشور حکومت آل خلیفه را قبول ندارند و این حکومت به جای خدمت به ملت خود، تبدیل به خیانتکاری به مردم کشورش شده است.

وی افزود: مردم بحرین یک تقاضای مشروع قابل قبول دارند و می خواهند یک رای داشته باشند تا بتوانند در کشور خود تصمیم بگیرند و رای‌شان دارای اعتبار باشد.

حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: امروز ۵ سال است که این حرکت مسالمت آمیز مردم بحرین برای خواست مشروع خود با گلوله پاسخ داده می شود، علما به زندان می روند و شیخ سلمان به ۹ سال حبس محکوم می شود و نهایتاً از رهبر معنوی بحرین سلب تابعیت می شود.

امام جمعه موقت تهران با محکوم کردن اقدام حکومت رهبری در سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم، گفت: ما این حرکت را ظالمانه می دانیم و هشدار می دهیم که این حرکت های شما مانند اقدامات شاه مخلوع کشور ما است. شاه مخلوع از سال ۴۲ تا ۵۷ هرچه کشت و زندان کرد و شکنجه داد اما نهایتاً ضعیفتر شد و پا به فرار گذاشت و انشاءالله چنین سرنوشتی برای آل سعود و آل خلیفه نیز خواهد بود.

وی با اشاره به فتوای اخیر خاخام های یهودی در سرزمین های اشغالی، گفت: این خاخام‌ها فتوا دادند که مسموم کردن آب فلسطینی ها جایز است. لعنت بر این خشونت، لعنت بر این قساوت، لعنت بر این وحشی گری و ادعای پیروی از موسی کلیم و لعنت بر کسانی که به عنوان مدعیان حقوق بشر نشسته اند و خفه خون گرفته اند و وقتی آل سعود کودک کش به عنوان جنایتکار معرفی می‌شود، با پول رای‌شان را عوض می‌کنند و ننگ ابد را در تاریخ به خود می‌بندند.

حجت الاسلام صدیقی تاکید کرد: سازمان ملل باید در یک جایگاه بلند و دارای یک اقتدار و قدرتی باشد. این نهایت ذلت، بی هویتی و بی مبنایی است که می شود با پول یک امر انسانی را زیرپا لگدمال و یک جنایتکار را از لیست تروریست های کودک کش خارج کرد. آنها در برابر فتوای خاخام های یهودی هم سکوت کرده اند و دم بر نمی آورند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان