کد خبر: 323577
تاریخ انتشار: جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

امام جمعه موقت اهواز گفت: در روایات، از ماه رمضان به عنوان “راس السنه” یا آغاز سال نام برده شده و شب قدر نیز آغاز سال برای اهل ایمان است.

آیت الله سیدابوالحسن حسن زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در آیات قرآن به شب قدر بسیار اهمیت داده شده است و در روایات نیز به بزرگی این شب، اشارات بسیاری شده است.

وی افزود: در قرآن کریم سوره قدر تماما درباره این شب بزرگ است؛ هرچه عظمت قرآن کریم را بیشتر بشناسیم، به اهمیت شب قدر نیز بیشتر پی می بریم چرا که نزول قرآن کریم در شب قدر بوده است.

آیت الله حسن زاده ادامه داد: از سوی دیگر اهمیت شب قدر به دلیل برنامه ریزی خداوند برای عالم هستی در یک سال آینده در این شب است. آنچه خداوند متعال برای عالم هستی برنامه ریزی و تقدیر می کند در لیله القدر است که به این موضوع در سوره قدر و همچنین در سوره دخان اشاره شده است.

وی با تاکید بر بهره بردن از فرصت شب قدر توسط مومنان گفت: باید آنچه که در این شب انجام می دهیم، توجه داشته باشیم و ببینیم چگونه می توانیم به خودمان کمک کنیم در آنچه برای ما تقدیر می شود.

امام جمعه موقت اهواز اظهار کرد: در روایات، از ماه رمضان به عنوان “راس السنه” یا آغاز سال نام برده شده و لیله القدر نیز آغاز سال برای اهل ایمان است. یعنی جدا از هر سال رسمی که کشورها برای خود دارند، آنچه مومنان را جمع می کند ماه رمضان و از ماه مبارک رمضان نیز شب قدر است.

وی افزود: بیشترین کرامت شب های قدر مربوط به شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان است ولی نباید شب های ۱۹ و ۲۱ ماه مبارک را از یاد ببریم و در این شبها از خداوند باید برای خود تقدیر خوب بخواهیم.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان