کد خبر: 323521
تاریخ انتشار: جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اعلام حمایت دولت و مجلس از ورزشکاران المپیکی کشور خواستار تخصیص هر چه سریعتر اعتبار لازم به تیم‌های المپیکی شد.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ورزشکاران ایران تا الان توانسته‌اند ۶۰ سهمیه را در المپیک ۲۰۱۶ در رشته‌های مختلف کسب کنند که رقم بی‌نظیری است.

وی افزود: با توجه به اینکه تنها ۴۵ روز زمان تا برگزاری مسابقات المپیک باقی مانده باید امکانات همه کشور برای حمایت از قهرمانان در این آوردگاه بسیار مهم بین‌المللی بسیج شود.

این نماینده مجلس ضمن قدردانی از دستور رئیس‌جمهور برای پرداخت بودجه و اعتبارات لازم به فدراسیون‌های ورزشی در عین حال گفت: گلایه من این است که با گذشت ۳ماه از آغاز سال ۹۵ و علی‌رغم این که ما در آستانه برگزاری مسابقات المپیک هستیم هنوز ریالی اعتبار به فدراسیون‌ها تخصیص نیافته است. ما همچنان امیدواریم که دستور رئیس‌جمهور و اقدام آقای نوبخت در این زمینه گره‌گشا باشد.

تابش با اشاره به عدم تخصص بودجه ورزشکاران المپیکی تاکنون اظهار کرد:‌ اثرات مثبت و خوبی که از افتخارآفرینی ورزشکاران به دست می‌آید و روحیه‌ مردم را ارتقا می‌دهد و احساس تعلق خاطر آنان را به وطن بیشتر می‌کند با هیچ رقمی قابل ارزیابی و اندازه گیری نیست. لذا استدعا داریم اعتبار تیم‌های المپیکی هر چه زودتر تزریق شود تا پرداخت این پول نوشدارویی بعد از مرگ سهراب نباشد.

تابش با اشاره به پیگیری‌های کیومرث هاشمی دبیر کمیته ملی المپیک در این زمینه تصریح کرد: علی رغم این که فدراسیون‌ها اعتبار لازم را نداشتند کمیته ملی المپیک از اعتبار معنوی خود مایه گذاشته و مسایل و مشکلات ورزشکاران و تیم‌های اعزامی را رتق و فتق کرده‌اند. من هم در یکی دو روز اخیر در تماس با ایشان پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ام.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با بیان این‌که «چک ۲۲ میلیارد تومانی برای اعزام تیم‌های ورزشی به المپیک و بودجه تخصیصی به فدراسیون‌ها صادر و به بانک مرکزی ارجاع شده است» اظهار کرد: امیدواریم همانطور که رئیس جمهور، آقای نوبخت و خزانه‌دار کل به ورزشکاران عنایت داشتند، آقای سیف نیز که خودشان سابقه ورزشی دارند در اسرع وقت این مبلغ را پرداخت کنند و هر چه زودتر این اعتبار محقق شود و تنگناهای مالی فدراسیون‌های ورزشی، کمیته ملی المپیک و ورزشکاران اعزامی رفع شود.


وی ادامه داد: مربیان و ورزشکاران المپیکی نباید دغدغه ‌مالی داشته باشند بلکه بیشتر وقت آنها باید مصروف آماده سازی قهرمانان کشور برای مسابقات المپیک شود.

تابش گفت: همچنین انتظار داریم افکار عمومی، رسانه‌ ملی، رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها نیز برای حمایت همه جانبه از قهرمانان ملی کشور بسیج شوند. مجلس شورای اسلامی و دولت نیز تمام و کمال در خدمت حمایت از ورزشکاران، فدراسیون‌های ورزشی و دست‌اندرکاران اعزام ورزشکاران از جمله کمیته ملی المپیک و سازمان تربیت بدنی هستند و در این راستا از هیچ حمایتی فروگذار نخواهند کرد.

این نماینده مجلس اضافه کرد:‌ امیدواریم نتایجی که ورزشکاران ما به دست می‌آورند دل مردم ما را شاد کند و در تراز آبرو و حیثیت کشور عزیزمان ایران باشد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان