یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 323420
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


نمایندگان مردم خوزستان قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده را بازنگری کنند. به نظر می رسد این قانون نیاز به بازنگری دارد چرا که در صورت اجرای این قانون و با توجه به رکود مسکن، شهرداری اهواز با چالش جدی در حوزه درآمدی مواجه خواهد شد.


هورنیوز – حسین حیدری عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: استحکام و دوام و بقای هر جامعه ای به قانون آن جامعه وابسته است که این وظیفه مهم یعنی وضع قوانین بعهده مجلس شورای اسلامی است و قوانین میبایست بر اساس نیازهای جامعه و شرایط روز آن باید وضع شود و هر چه قوانین پخته تر و کارشناسی شده تر باشد از خطای آن قانون در مرحله اجرا کاسته خواهد شد.
این عضو شورای شهر اهواز با انتقاد از تغییراتی که در اجرا و دریافت و توزیع مالیات بر ارزش افزوده در قانون برنامه ششم پیش بینی شده است گفت: علاوه بر این نقیصه، بخشی از این قانون که در مجلس گذشته تصویب شد متاسفانه در ماده ۶۴ آن اشکال وجود دارد که این ماده از قانون بر اساس شرایط اقتصادی کشور تنظیم نشده و به دولت اجازه داده که قیمت منطقه بندی املاک را ۲ درصد قیمت روز تعیین نماید و این قیمت ماخذ محاسبه عوارض و مالیات نقل و انتقال املاک و صدور پروانه خواهد بود که اگر سازمان امور مالیاتی به این نحو و بر اساس این قانون بخواهد قیمت املاک را افزایش دهد در بعضی مناطق اهواز شاهد افزایش ده برابری مالیات ها و عوارض صدور پروانه خواهیم بود که اینکار سبب تعطیلی ساخت و ساز میشود و همین میزان درآمد شهرداری که با این رکود فعلی که در امر ساخت و ساز داریم هم از دست میرود.
حیدری اضافه کرد: به نظر می رسد این قانون نیاز به بازنگری دارد چرا که در صورت اجرای این قانون و با توجه به رکود مسکن شهرداری اهواز با چالش جدی در حوزه درامدی مواجه خواهد شد.
عضو شورای شهر همچنین ادامه داد: متاسفانه در لایحه برنامه ششم توسعه که دولت تقدیم مجلس کرد و در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است آمده است که سهم شهرداری ها از درآمدهای حاصله از مالیات بر ارزش افزوده یا عوارض آلایندگی باید به حساب خزانه دولت واریز گردد یا حساب سازمان شهرداری های وزارت کشور و یا بحساب استانداری ها و در اختیار شورای برنامه ریزی استان قرار گیرد که در هر سه حالت به شهرداری ها آسیب میرساند و این درآمد حق شهرداری هاست و قبل از قانون مالیات بر ارزش افزوده خود شهرداری ها آن را وصول می کردند و با قانون مالیات بر ارزش افزوده از سال ۸۷ به وزرات دارایی محول شد که از مودیان وصول و ۵۰ درصد از این درآمد سهم شهرداری ها را به شهرداری ها پرداخت می نماید.
حیدری خاطرنشان ساخت: ما خواهان این هستیم که در قانون برنامه ششم مجلس محترم همین شیوه فعلی را که هم دولت راضی است هم شوراهای شهر و هم شهرداری ها در قانون گنجانده شود و گرفتن سهم شهرداری ها در این لایحه پبشنهادی و واریز بحساب دولت یعنی اینکه این پول در مشکلات مالی دولت گم خواهد شد و به دست شهرداری ها نخواهد رسید و منجر به یک فاجعه ای در شهرداری ها خواهد شد و همه شهرداری ها را به تعطیلی خواهد کشاند و این با استقلال مالی و درآمدی شهرداری ها سازگاری ندارد و سبب زیان به شهرها و تعطیلی عمران شهری و کاهش خدمات شهری خواهد شد و از شما نمایندگان مردم در مجلس درخواست داریم که در این رابطه دقت بفرمایید و مانع تصویب لایحه پیشنهادی دولت شوید .
حسین حیدری افزود: یک چهارم جمعیت استان در کلانشهر اهواز سکونت دارند. چهارصد هزار حاشیه نشین نیز در اهواز زندگی می کنند، علاوه بر این اهواز روزانه پذیرای هزاران نفر از شهروندان سایر شهرهای استان خوزستان و کشور است ولیکن هیچ اعتباری از سوی دولت به شهرداری کلانشهر اهواز در ۳ سال اخیر اختصاص نیافت. از رقم ۱۲۰ میلیارد تومانی که از سوی استانداری به شهرداری ها اختصاص یافته بود حتی یک ریال به شهرداری اهواز پرداخت نشد این در حالی است که بر اساس شاخص جمعیت می بایست حداقل ۳۰ میلیارد تومان از این رقم در اختیار این شهرداری قرار می گرفت.
عضو شورای شهر اهواز گفت: در دولت گذشته ۲۳۰ دستگاه اتوبوس واحد به ارزش هر کدام ۱۰۰ میلیون تومان به شهرداری اهواز اختصاص یافت. از این رقم ۸۲/۵ درصد از اعتبارات دولتی ۱۷/۵درصد سهم شهرداری بود ولی در این سه سال دولت یک دستگاه اتوبوس یارانه ای هم به شهرداری نداده است و حتی سه سال است که یارانه بلیط اتوبوس سهم دولت هم به شهرداری پرداخت نشد !!!
حیدری در پایان با انتقاد از وضعیت پروژه مترو اهواز گفت: این پروژه وارد دهمین سال خود شده است و کماکان فاز اول آن نیز افتتاح نشده است.

 

حیدری همچنین در مورد مترو اهواز گفت : متاسفانه ده سال از شروع این پروژه میگذرد ولی تاکنون فاز یک آن هم به بهره برداری نرسید و الان مشکل فایناس وجود دارد که از نمایندگان محترم درخواست داریم که هم مشکل فاینانس و هم اعتبارات سهم دولت را در مرکز پیگیری نمایید تا مردم اهواز سریعتر شاهد بهره برداری این پروژه باشند و از خدمات مترو استفاده نمایند.
وی در پایان افزود: خواهش داریم که از طریق استانداری پیگیری فرمایید و سهم مردم اهواز را از اعتبارات عمران شهری دولت وصول نمایید.منبع: هورنیوز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان