کد خبر: 323293
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرعامل ستاد دیه خوزستان بر آزادسازی ۳۰۰ زندانی جرایم غیرعمد از زندان های سطح استان تاکید کرد و از خیران خواست تا در این راستا ستاد دیه استان را همراهی کنند.


هورنیوز – حجت الاسلام قدرت هاشمی نیا چهارشنبه شب در نشست مجمع انبوه سازان استان خوزستان که در سرسرای باغ معین اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در زمان حاضر ۱۲ هزار و ۳۰۰ زندانی در زندان های استان به جرم قتل، اعتیاد، بدهی، نزاع و سایر جرایمی از این قبیل در حال تحمل حبس بوده که ۱۲ هزار نفر از این زندانیان جرم آن ها به گونه ای است که بدون هیچ ارفاقی باید حبس خود را بگذرانند.

وی افزود: ۳۰۰ نفر از این زندانیان نیز به دلیل مشکلات اقتصادی و درگیری های خانوادگی ، ورشکستگی و حوادث رانندگی در زندان به سر می برند که مستحق قرارگرفتن پشت میله های زندان نیستند.

مدیرعامل ستاد دیه خوزستان ادامه داد: باتوجه به این که در ایام ماه مبارک رمضان هستیم انتظار می رود که افراد خیر در راستای کمک به این زندانیان جرایم غیرعمد همت کرده و شرایط را برای آزادی این زندانیان فراهم کنند.

وی بیان کرد: همچنین در زمان حاضر بیش از دو هزار خانواده زندانیان در سخت ترین شرایط ممکن زندگی کرده و برای امرار معاش و تامین ابتدایی ترین نیازهای زندگی با مشکل جدی مواجه بوده که نیازمند حمایت خیران استان هستند.

حجت الاسلام هاشمی تصریح کرد: ستاد دیه استان یک نهاد مردمی بوده که همواره در راستای حمایت از زندانیان جرایم غیرعمد و خانواده های مستحق این زندانیان گام بر می دارد.

وی اظهار کرد: این ستاد مردمی همواره در تلاش است تا با حمایت خیران استان در راستای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد اقدامات موثری را صورت دهد که امید می رود باتوجه به اهمیت حمایت از نیازمندان جامعه و برای دورکردن آن ها از ناهنجاری های اجتماعی یه کمک خیران استان یک عزم جدی را از خودنشان دهد.منبع: هورنیوز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان