کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 322989
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

وزیر ورزش یکی از عوامل انتخاب گرشاسبی را به عنوان مدیرکل حوزه وزارت ورزش و جوانان آرام بودن وی عنوان کرد و گفت: بنا نبود گرشاسبی تغییر کند اما چون در وزارت ورزش و جوانان دست تنها بودم به این نتیجه رسیدم که وی کنارم باشد.

به گزارش ایسنا، محمود گودرزی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در رابطه با ویژگی‌های گرشاسبی اظهار کرد: او از آرامش خوبی دارد و با حسن خلقی که دارد و از آرامش بالایی که برخوردار است. همین سبب شده که در هر کجا قرار می‌گیرد آرامش خود را به آن محیط انتقال دهد به همین منظور حضور وی را در وزارت ورزش یک نکته مثبت می‌دانیم و امیدوارم که این آرامش در آینده در تصمیمات مدیران کل نیز تاثیرگذار باشد و  همانند وی آرامش را مد نظر قرار دهد.

وی افزود: استان تهران و البرز از فقر مفرطی برخوردار بودند و طی سالیان گذشته نگاه عادلانه در این دو استان صورت نگرفته و همین مسئله باعث لاغر شدن این دو استان در حوزه ورزش و زیرساخت‌ها شده است.

وزیر تاکید کرد: سیاست‌گذاری بر این بوده تا در این استان پروژه‌ها را فعال کنیم و کمک‌های زیادی را به این دو استان داشته باشیم تا عقب افتادگی تاریخی و مزمن را در این دو استان تلافی کنیم. البته گرشاسبی با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود سعی کرده که در دولت یازدهم استان تهران را به شرایط آرمانی و خوبی برساند.

گودرزی تاکید کرد: تهران جزو استان‌های موفق است. البته ظرفیت استان تهران خیلی بیشتر از این‌هاست. این استان در گذشته تنها در ۴ یا ۵ رشته فعالیت داشت و مصیبت‌های زیادی به تهران وارد شده بود اما الان این استان به جایگاه خوبی رسیده است. البته این جایگاه هنوز در شان استان تهران نیست.

وزیر ورزش همچنین با اشاره به توفیقات خوب گل‌محمدی در استان البرز گفت: وی در طی این مدت حضور خود در استان البرز سعی کرد منابع دیگری را از راه‌های مختلف به استان البرز تزریق کند تا این استان بتواند با وجود مشکلاتی که داشت تنفس کند و شکوفایی لازم را کسب کند. گل‌محمدی در طی حضورش در استان البرز تلاش‌های زیادی را به لحاظ زیرساختی انجام داده و تعاملات خوبی با استانداری انجام داده است. وی از مدیران موفق ما است و امیدوارم در استان تهران نیز بتواند به موفقیت‌های بهتری دست پیدا کند.

گودرزی اضافه کرد: بنا نبود گرشاسبی تغییر کند اما چون من در وزارت ورزش و جوانان دست تنها بودم از وی خواستم مجددا در کنار من قرار بگیرد تا بتوانم کارها را به خوبی پیش ببرم.

گودرزی همچنین با بیان اینکه ما باید در ورزش نگاه‌مان تک بعدی نباشد و به تمام ابعاد از جمله فرهنگی، اجتماعی، تربیتی، قهرمانی و همگانی توجه ویژه داشته باشیم. نگاه تک بعدی سبب می‌شود که ما رشد خوبی در ورزش نداشته باشیم. متاسفانه برخی از ارگان‌ها نگاه‌شان به ورزش نگاه منطقی، فرهنگی و علمی نیست و تصور می‌کنند هر چقدر نگاه خوبی به ورزش قهرمانی و همچنین حمایت از قهرمانان داشته باشند، کافی است. من نمی‌گویم این نگاه، نگاه خوبی نیست اما ما باید سعی کنیم از طریق ورزش آسیب‌های اجتماعی را کمتر کنیم و جوانان را به سمت ورزش همگانی سوق دهیم.

گودرزی خاطرنشان کرد: حتی نگاه اصحاب رسانه در برخی از موارد نگاه تک بعدی است. اگرچه در حال حاضر در رسانه‌ها آرام آرام ورزش را به عنوان سلامت محور نگاه می‌کنند و این تقریبا نگاه مثبت و خوبی برای کشور است.

وی گفت: ما امروز در کسب سهمیه ریو نسبت به لندن از نظر افزایش تعداد ورزشکاران رشد خوبی داشتیم به طوری که اگر در دوره پیش تعداد ورزشکاران اعزامی ۵۰ نفر بودند امروز این تعداد به ۶۰ رسیده است. در پارالمپیک نیز این رشد قابل توجه بوده و هم‌اکنون ۹۰ سهمیه توانستیم کسب کنیم بویژه در حوزه بانوان پارالمپیک که رشد ۳۰ درصدی داشته‌اند و در حوزه بانوان یک سهمیه بیشتر از لندن کسب کرده‌اند و این نشان از رشد خوب ورزشکاران المپیکی ما در این دوره است.

گودرزی تاکید کرد:‌ طبق گزارشی که به دست من رسیده است در استان تهران ۲۷٫۵ درصد از مردم ورزش می‌کنند که این آمار در کل کشور ۲۱ درصد است و از بین ۸۰ میلیون نفر جمعیت، تقریبا ۱۶٫۵ میلیون نفر به فعالیت ورزشی می‌پردازند. تهران از این نظر در ورزش همگانی رتبه اول را به خود اختصاص داده است و به ترتیب اردبیل و اصفهان در رتبه‌های بعدی قرار دارند. من امیدوارم در استان البرز نیز چنین اتفاقی رخ دهد.

گودرزی در پایان با اشاره به تعداد مدال‌هایی که در مسابقه‌های بین‌المللی و جهانی در سال ۹۴ کسب شد، گفت: ما در این زمینه رشد صددرصدی داشتیم با وجود اینکه از اعتبارات کمتری برخوردار بودیم. تمام تلاش ما در طی این مدت بر این مبنا بود که اعتبارات در بین فدراسیون‌ها طوری تقسیم شود که هیچ حقی از مجموعه‌ای ضایع نشود. من امیدوارم گل‌محمدی با روحیه خوبی که دارد، بتواند قدم‌های خوبی را در رشد ورزش استان تهران بردارد و جایگاه ورزش استان تهران را به جایگاه واقعی خود ارتقا ببخشد به طوری که من معتقدم در کشتی که سرآمد ورزش‌هاست، اگر در گذشته جایگاه خوبی داشتیم، اما الان این جایگاه قابل توجه نیست. در فوتبال و والیبال نیز به همین صورت. به هر صورت امیدوارم در آینده ورزش استان تهران به دوران طلایی خود برسد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان