کد خبر: 322963
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به آماده شدن سند تحول این فدراسیون، گفت: ۴۰ طرح ورزشی خوب را به تمام استان‌ها داده‌ایم و از این به بعد این طرح‌ها، ملاک عمل استان‌ها هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، علی مجدآرا در حاشیه مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزش خوزستان که شب گذشته (سه‌شنبه) در اهواز برگزار شد، در خصوص اقدامات انجام شده از سوی این فدراسیون، اظهار کرد: در سال ۹۵ یک کار عمده و نو انجام دادیم؛ یک برنامه منظمی را از سال گذشته به نام تحول، نوآوری و آینده‌نگری در فدراسیون آماده کردیم که ۳ هزار نفر ساعت روی آن کار شد و در نهایت یک سند تحول را ایجاد کردیم. در راستای آن نیز توانستیم ۴۰ طرح ورزشی خوب را به تمام استان ها بدهیم.

وی با بیان این که این طرح، امسال در خوزستان ملاک عمل است، گفت: ملاک ارزیابی رییس هیات خوزستان نیز انجام سند توسعه و ۴۰ طرح در سطح استان است.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به برخی از این طرح ها، عنوان کرد: یکی از این طرح‌ها، همیار ورزش همگانی در آموزش و پرورش است که دانش‌آموزان مقطع چهارم دبستان، همیار می‌شوند و به آن‌ها حکم و کلاه داده می شود و قسم می خورند که ورزش همگانی را بین خود و خانواده های شان اجرا کنند. این دانش آموزان تحت آموزش ما قرار می‌گیرند و این کار، هر سال تکرار می شود.

وی افزود: طرح دیگری که باز هم مربوط به آموزش و پرورش است، این است که پسران مقاطع ابتدایی از مهرماه سال جاری به صورت آزمایشی با لباس ورزشی به مدرسه می روند. همچنین طرح دیگر هم این است که تمام کسانی که به سربازی می‌روند، حتما برای ترخیص از سربازی باید به شرایط دلخواه برسند و این موضوع در شورای عالی ورزش نیروهای مسلح نیز تصویب شد. به هر حال بر اساس این طرح اگر سربازی به شرایط دلخواه نرسد، ترخیص نخواهد شد.

مجدآرا در ادامه در خصوص برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزش خوزستان نیز گفت: فرهنگ باید با ورزش عجین باشد و وقتی عصاره ورزش خوزستان را در یک محفل انس با قرآن می‌آوریم و آن ها را با قرآن مانوس و همه را دور هم جمع می کنیم، نشان دهنده این است که برای کسوت و پیشکسوتان ارزش قائل هستیم و این افراد را می‌آوریم تا جوانان از آن ها تأسی بگیرند و با این اقدام نیز به همه می‌گوییم که هر کسی لباس کسوت را می‌پوشد، ارزشمند می شود. این یکی از برنامه‌های بسیار خوب است و خوشحالیم که تلفیقی از جوانان و پیشکسوتان را در چنین مراسمی می بینیم.

وی در ادامه در خصوص سرانه فضای ورزش همگانی نسبت به جمعیت کشور، گفت: وزیر ورزش و جوانان چند شب پیش در ضیافت افطاری رییس جمهور گزارش داد که امسال ۲۱ درصد مردم را در ورزش‌های همگانی داشته‌ایم و رییس جمهور هم تشکر کرد و گفت “پیشرفت های خوبی در ورزش همگانی داشته ایم.”

رییس فدراسیون ورزش های همگانی در خصوص جایگاه خوزستان در کشور نیز عنوان کرد: خوزستان جزو پنج استان برتر کشور است و عملکرد آن مورد رضایت ما است.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان