کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 322957
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

محمد تقی زاده در گفتگو با مهر با اشاره به رشد کمی پژوهش سراهای دانش آموزی اظهار کرد: استان خوزستان در سال ۹۲ تعداد ۱۱ پژوهش سرا داشت که این تعداد در حال حاضر به ۳۳ مرکز  فعال رسیده است.

وی در ارتباط با ضرورت راه اندازی پژوهشسراها بیان کرد: توجه به رشد و پرورش خلاقیت ها، ارتقای دانایی و توانایی دانش آموزان متناسب با استعدادها و تفاوت فردی آنها یکی از اهداف آموزش و پرورش است که به دلیل محدودیت های موجود در فضای مدرسه و کثرت دانش آموزان در کلاس های درس به طور کامل تحقق نیافته و کادر مدرسه جوابگوی کنجکاوی های دانش آموزان علاقمند نیستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با ارائه تعریفی از پژوهش سرای دانش آموزی گفت: پژوهش سرای دانش آموزی مرکزی است که به منظور گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در بین دانش آموزان و رشد خلاقیت های آنان با فراهم نمودن امکانات و تجهیزات لازم تاسیس می شود.

تقی زاده ادامه داد: توسعه پژوهش سراها در شهرستان های مختلف خوزستان در واقع زمینه های لازم برای شناسایی و پرورش استعدادهای دانش آموزان دارای روحیه تحقیق و پژوهش را فراهم می کند.

وی در پایان، تشویق و ترغیب دانش آموزان به تلفیق دانش نظری و فعالیت های علمی، کاربردی و همچنین رشد و توسعه بنیه علمی و پژوهشی دانش آموزان به منظور ایجاد توانایی نظریه پردازی را از دیگر اهداف راه اندازی پژوهش سراها دانست.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان