یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 322838
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با تاکید بر لزوم داشتن نگاه واقع بینانه در تدوین برنامه میان مدت اقتصاد مقاومتی توسط دستگاه‌های اجرایی گفت: ان‌شالله با تدوین و اجرای این برنامه شاهد دو چندان شدن رونق اقتصادی در استان باشیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، امید حاجتی در جلسه مشترک ستاد راهبردی مدیریت اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل ورفع موانع تولید که روز گذشته در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: تدوین برنامه اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی از اوایل سال جاری و با حضور آقای نوبخت آغاز شد که به همت مدیران دستگاه‌های اجرایی و همکاران ما در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این برنامه یکساله در مرحله نهایی خود یعنی در مرحله چاپ شدن قرار دارد و در روزهای آتی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال می‌شود تا انشالله باز هم شاهد حضور مجدد آقای نوبخت و معاونین ایشان در استان جهت تعیین سهم خوزستان از ۷ ردیف اعتباری که در قانون بودجه سال ۹۵ به این منظور پیش بینی شده، باشیم.

 

وی افزود: در کنار تدوین برنامه کوتاه مدت اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی که در خوزستان به عنوان استان پایلوت کشور از ابتدای سال شروع شد، تدوین برنامه میان مدت اقتصاد مقاومتی در تمام استان‌ها و از جمله خوزستان در حال انجام است.

 

حاجتی تصریح کرد: اواخر سال ۹۲، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی در ۲۴ محور دسته بندی و ابلاغ و بر لزوم پرداختن به اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید شد. این ۲۴ برنامه در سطح ملی به ۱۲ برنامه کلی و حدود ۶۰ طرح تقسیم شد که اکنون در سطح کشور این برنامه و سیاست‌گذاری‌ها در حال تدوین است.

 

وی عنوان کرد: در این راستا و همسو با ۱۲ برنامه و ۶۰ طرح مذکور باید هر استان برنامه‌های خود را برای تحقق سیاست‌های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی تدوین کند. دستگاه‌های متولی این برنامه‌ها در استان باید دستگاه همکار خود را در انجام پروژه‌های خود مشخص و فردی را به عنوان رابط به سازمان مدیریت معرفی کنند و این رابطین باید دارای توانمندی‌های لازم و سوابق علمی و تحصیلاتی باشند که البته سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای این افراد کلاس‌های آموزش را برگزاری خواهد کرد.

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان افزود: بنابراین باید به برنامه میان مدت اقتصاد مقاومتی بسیار واقع بینانه نگاه شود و صرفا سخن گفتن از ایده‌آل‌های آنچنانی طبیعتا ما را به هیچ جایی نمی‌رساند و انشالله برنامه‌ای عملیاتی و بسیار خوب برای یک دوره میان مدت در استان تدوین شود.

 

حاجتی همچنین به ستاد تسهیل پیشنهاد کرد تا برای طرح‌های متقاضی دریافت تسهیلات که فاقد شرایط هستند، برنامه‌ای ویژه در نظر گرفته شود و گفت: خوزستان با ۴ استان همجوار شامل اصفهان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان که به عبارتی به زاگرس‌نشینان هم‌مرز تعبیر می‌شوند، در قالب یک طرح، همکاری و مشارکتی را آغاز کرده که توانمندسازی مناطق مشترک این استانها جزو برنامه‌های این طرح است.

 

همچنین در ادامه این جلسه هوشمند صفایی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اظهار کرد: اعطای تسهیلات به واحدهای نیمه فعال، راکد و نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد تا مرحله معرفی واحدهای واجد شرایط و مصوب به بانک‌های عامل، روند خوبی داشته است اما اینکه خروجی این طرح تاکنون چه بوده و آیا این تسهیلات عملا وارد واحدهای تولیدی شده، مساله‌ای بسیار مهم است.

 

وی تصریح کرد: روز گذشته دو شرکت تعاونی که متقاضی دریافت تسهیلات و دارای مصوبه ستاد تسهیل در جلسات گذشته بوده‌اند به دفتر من مراجعه کرده‌اند و موضوع عدم دریافت تسهیلات خود پس از گذشت یکماه را مطرح کردند؛ یعنی بانک عامل تعیین‌شده اما این بانک‌ها پس از گذشت یکماه می‌گویند نمی‌توانیم رسیدگی کنیم.

 

صفائی گفت: بنابراین خروجی وضعیت اعطای تسهیلات به واحدهای متقاضی باید در ستاد تسهیل پیگیری شود تا واحدهای متقاضی در پیچ و خم‌های اداری گرفتار نشوند که به نظرم اکنون در این پیچ و خم‌ها به ویژه در زمینه با بانک ها گرفتار هستند.

 

در این جلسه بیژن پناهی زاده، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خوزستان اظهار کرد: واحدهای صنعتی که دارای پروانه بهره‌برداری هستند، واجد شرایط دریافت تسهیلات در این طرح نیستند و تسهیلاتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. این واحدهای صنعتی دارای ماشین‌آلات قدیمی هستند که برای به روز کردن ماشین‌آلات خود باید سرمایه گذاری جدیدی انجام دهند.

 

وی ادامه داد: بنابراین واحدهای صنعتی که دارای پروانه بهره‌برداری هستند و برای جایگزین کردن ماشین آلات به سرمایه در گردش احتیاج دارند، مشمول طرح اعطای تسهیلات قرار نمی‌گیرند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان