کد خبر: 322705
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، جواد علوانیان عصر سه شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۵ در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان گفت: داوطلبان در رشته های علوم تجربی، علوم انسانی، هنر، ریاضی و زبان خارجه آزمون خواهند داد.

وی افزود: بیشترین تعداد داوطلبان شرکت در کنکور سراسری مربوط به رشته علوم تجربی با یک هزار و ۲۲۰ نفر (همگی زن) و کمترین آن مربوط به رشته هنر با ۱۱۲ نفر داوطلب است.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان با تاکید بر لزوم بسترسازیهای مناسب و لازم برای برگزاری هر چه بهتر و مناسب تر کنکور سراسری در فضایی همراه با آرامش و به دور از استرس برای شرکت کنندگان اظهار کرد: طبق اعلام سازمان سنجش آزمون سراسری کنکور در روزهای پنج شنبه و جمعه برابر با ۲۴ و ۲۵ تیرماه جاری در حوزه های تعیین شده، برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه در برگزاری آزمون سراسری امسال اداره آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان مشارکت دارند، تصریح کرد: آزمون سراسری کنکور در رشته های علوم تجربی و ریاضی، انسانی، هنر و زبان خارجه در آبادان براساس هماهنگی های صورت گرفته پیشین با سازمان سنجش در ۱۲ حوزه و در زمان، محل و ساعت مشخص شده برگزار می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان گفت: ۴۲۶ داوطلب رشته علوم ریاضی ساعت هشت صبح روز پنج شنبه ۲۴ تیرماه جاری در دبیرستان دخترانه موعود، هنرستان پسرانه علامه جعفری و دبیرستان پسرانه شاهد خاتم الانبیاء آزمون می دهند.

به گفته علوانیان، ۱۱۲ داوطلب رشته هنر نیز عصر روز پنج شنبه ۲۴ تیرماه جاری ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه در محل هنرستان پسرانه علامه جعفری و دبیرستان دخترانه صدیقه کبری در آزمون کنکور شرکت می کنند.

وی افزود: یک هزار و ۲۲۰ داوطلب رشته علوم تجربی نیز از ساعت هشت صبح روز جمعه ۲۵ تیرماه جاری در دبیرستانهای دخترانه خدیجه کبری(س)، رقیه(س)، فدک، نیایش، موعود، تیزهوشان فرزانگان و غیر انتفاعی پالایشگاه آزمون می دهند.

علوانیان در پایان اضافه کرد: ۲۴۱ داوطلب رشته زبان خارجه نیز از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه بعد از ظهر روز جمعه ۲۵ تیرماه جاری در دبیرستان پسرانه شاهد خاتم الانبیاء و دبیرستان دخترانه نیایش در آزمون سراسری شرکت می کنند.

به گزارش مهر، بر اساس اعلام عسگری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان، ۹۷۲ داوطلب رشته علوم انسانی در روزهای پنج شنبه و جمعه (۲۴ و ۲۵ تیرماه جاری) ساعت هشت صبح در محل دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی آبادان آزمون می دهند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری