کد خبر: 322681
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، امید حاجتی ظهر امروز سه شنبه در جلسه مشترک اقتصاد مقاومتی با ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات استانداری خوزستان اظهار کرد: برنامه یک ساله اقدام و عمل استان خوزستان در اقتصاد مقاومتی را از اوایل روزهای آغازین سال شروع کردیم و امروز به همت دستگاه های اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی جمع بندی و در حال نهایی شدن است تا به همه دستگاه ها ارسال شود.

وی افزود: انشاالله شاهد حضور رئیس سازمان برنامه ریزی کشور در خوزستان خواهیم بود تا برای برخوداری و تأیید سهم استان از هفت ردیف اعتباری که در قانون بودجه سال ۹۵ به این منظور پیش بینی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان تصریح کرد:‌ در کنار این برنامه یک ساله که به صورت ویژه در خوزستان انجام دادیم و سایر استان ها این کار را انجام نداده بودند و بر اساس دستور رئیس سازمان برنامه ریزی کشور مقرر شد تا فقط خوزستان این کار به صورت پایلوت انجام بدهد، یک کار هم به صورت مشترک تمام استان ها باید انجام دهند که تعیین برنامه اقتصاد مقاومتی است.

حاجتی ادامه داد:‌ اواخر سال ۹۲ سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری ۲۴ سیاست بود و بر لزوم پرداختن به مقوله اقتصاد مقاومتی در کشور تأکید شد. آن ۲۴ سیاست ابلاغی در سطح ملی به ۱۲ برنامه تقسیم شد و حدود ۶۰ طرح در سطح ملی در حال تدوین است. ستاد مرکزی سیاست گذاری ها را انجام و ابلاغ های لازم به استان ها ارسال شد.

وی بیان کرد:‌ وظیفه ای که بر عهده استان ها گذاشته شد این است که همسوی با برنامه ها و طرح های ملی پیش بینی شده ما نیز برنامه های خود را برای استان به منظور تحقق آن سیاست های ۲۴ گانه تدوین کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت:‌ ابتدای سال جاری با تنوع برنامه ها مثل برنامه توسعه ششم، اقدام و عمل، اقتصاد مقاومتی و همچنین اقتصاد مقاومتی میان مدت شروع شد.

حاجتی خبر داد: خوزستان برنامه ای را با مشارکت چهار استان دیگر و به نوعی استان های زاگرس نشین هم مرز انجام می دهد که در راستای آن طرح توانمند سازی برای مناطق مشترک اجرایی خواهد شد.

وی در پایان اضافه کرد: در این برنامه استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و اصفهان شدیدا درگیر هستند و از تمام دستگاه های اجرایی تقدیر و تشکر می کنم که با جدیت هرچه تمام تر در حال تدوین برنامه هستند تا هرچه سریعتر شاهد تأثیر و نتیجه این برنامه ها در استان باشیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان