کد خبر: 322635
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سرپرست استانداری خوزستان با تاکید بر پیگیری ویژه طرح اعطای تسهیلات احیاگر به واحدهای کوچک و متوسط راکد، نیمه فعال و نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد گفت: این طرح می‌تواند به توانمندسازی بخش خصوصی استان کمک شایانی کند.

به گزارش ایسنا، منطقه خوزستان، فرج الله خبیر در جلسه مشترک ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل که امروز، یکم تیرماه در اهواز برگزار شد، در خصوص طرح اعطای تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط راکد، نیمه فعال و نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد گفت: این طرح کاملا مفهوم و روشن است و اگر واحدهای صنعتی تصمیم بر نوسازی ماشین‌آلات تولیدی خود دارند باید درخواست خود را در ستادهای دیگری که به این نوع درخواست‌ها تسهیلاتی می‌دهند مراجعه کنند یا اینکه خود بتوانند با بانک‌ها در این زمینه به تفاهم برسند.

 

وی افزود: پیشنهاد تاسیس کمیته پایش را به این علت دادیم که پس از ارجاع بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی متقاضی توسط کمیته بررسی به بانک‌ها، مشکلات احتمالی را که میان متقاضیان و بانک‌ها به وجود می‌آید، توسط کمیته پایش بررسی و ارائه راهکار شود.

 

خبیر تصریح کرد: به طور کلی این کمیته باید بر روند اعطای تسهیلات توسط بانک‌ها، مدیریت و نظارت کند و اگر موانع و مشکلاتی احصا کند که قابل حل نباشند، آن ها را به ستاد تسهیل گزارش دهد تا ستاد تسهیل به صورت مستقیم وارد گفت‌وگو با بانک‌ها عامل شود.

 

وی خاطرنشان کرد: ارائه گزارشات در خصوص وضعیت اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی متقاضی توسط بانک‌ها یکی از درخواست‌های ما بوده است و هر چند در رابطه با طرح اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط راکد، نیمه فعال و نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد پاسخگویی بانک‌های عامل به یکماه پس از تصویب طرح‌های متقاضی در کمیته بررسی موکول شده اما این زمان تعیین‌شده حتما الزام‌آور نباید باشد.

 

خبیر بیان کرد: اگر بانک‌ها تاکنون تسهیلاتی به این واحدها اعطا کرده‌اند یا در این خصوص به نتیجه‌ای دست یافته‌اند، باید گزارشات خود را در جلسات ستاد تسهیل ارائه دهند.

 

وی با بیان این‌که تاکنون ۷۴۰ واحد تولیدی متقاضی این تسهیلات شده‌اند، ادامه داد: ۶۵ درصد متقاضیان در کیمته بررسی مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌اند و ۲۵۹ واحد متقاضی هنوز بررسی نشده‌اند این آمار، ارقام بدی نیست و قابل قبول است.

 

خبیر گفت: با این تسهیلات بخش زیادی از مشکلات واحدهای تولیدی حل می‌شود و تمام مدیران مرتبط با این طرح باید این موضوع را به صورت ویژه پیگیری کنند تا بخشی از مسائل اقتصادی استان حل شود و بتوان چند هزار نفر را در استان به اشتغال گرفت، تولیدات و محصولات استان وارد بازار شوند.

 

 وی اظهار کرد: از طرفی این طرح که عمدتا به بخش خصوصی باز می‌گردد، به توانمندسازی بخش خصوصی در استان کمک شایانی می‌تواند کند تا بخش خصوصی خوزستان نیز بتواند وارد بازار رقابتی شود.

 

سرپرست استانداری خوزستان گفت: تاکنون ۸۰ درصد سهم استان از تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط نیمه فعال راکد و نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد اختصاص داده شده است و امیدواریم واحدهای متقاضی در خصوص دریافت این تسهیلات از بانک با موانعی مواجه نشوند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان