کد خبر: 322585
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

نماینده دادستان در دادسرای عمومی و انقلاب قم گفت: نیمی از زندانیان استان قم را مجرمان مواد مخدر تشکیل می دهند و بسیاری از آنها فروشنده های مواد مخدر هستند که سخت ترین شرایط قانونی برای این دسته از زندانیان در نظر گرفته شده است و اغماضی با آنها نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین محمود طالبی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به این جدیت در برخوردهای قانونی، خوشبختانه امسال شاهد کاهش جدی جرایمی مثل روزه خواری و قاچاق در استان هستیم؛ به گونه ای که سال گذشته ۹ تن مواد مخدر در استان کشف شد که در مقایسه با ۸ سال گذشته بی سابقه بوده است.

وی افزود: با وجود اینکه از این میزان ورودی مواد مخدر تنها ۵ درصد برای مصرف در استان قم بوده است، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی تلاش گسترده ای در زمینه ممانعت از حمل و عبور مواد مخدر از قم داشته است به نحوی که امروز اربابان قاچاق مواد مخدر ریسک عبور این مواد از قم را نمی پذیرند و توصیه میکنند که به دلیل نفوذناپذیری این دو دستگاه، مواد را از قم عبور ندهند.

طالبی بیان کرد: در زمینه اعتیاد فعالیت های بسیار خوبی انجام شده است، به نحوی که قطعا اگر معتادی عزم ترک اعتیاد را داشته باشد تمام زمینه ها برای ترک اعتیاد وی فراهم است ولی اگر چنین عزمی نداشته باشد با او برخورد می شود و پس از دستگیری برای ترک اجباری به مراکز ذیربط فرستاده می شود و پس از آن نیز فعالیت هایی در زمینه ایجاد شغل و حتی حمایت از خانوادههای آنها نیز انجام میشود.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین سیاست های دادستانی و سیستم قضایی استان قم، برخورد کاملا جدی با اعمال منافی امنیت اجتماعی و منافی عفت از جمله اوباش گری است، افزود: این جرایم از جمله جرایمی است که امنیت جامعه را به خطر می اندازد و به هیچ عنوان اغماضی در خصوص این جرایم نخواهیم داشت و چه در فضای مجازی و چه حقیقی با هرگونه جرایمی در این حوزه برخورد خواهیم کرد.

نماینده دادستان در دادسرای عمومی و انقلاب قم تصریح کرد: برخورد با قاچاق مواد مخدر و مواردی که با حقوق شهروندی سروکار دارد، از جمله سیاست های اصلی سیستم قضایی استان قم است و کوچکترین اغماضی در خصوص این گونه جرایم در استان نخواهیم داشت.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان