کد خبر: 322580
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، فرج الله خبیر ظهر امروز سه شنبه در جلسه مشترک اقتصاد مقاومتی با ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات استانداری خوزستان اظهار کرد: تصمیم دولت برای فعال سازی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط است و ستاد تسهیل نیز برای خدمات رسانی به این واحدها است.

وی افزود: بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسطی که با ظرفیت کم فعال هستند باید از خدمات ستاد تسهیل استفاده کرده و متقاضی دریافت تسهیلات شوند. بنگاه هایی که قصد بازسازی و نوسازی دارند نیز نباید تقاضای خود را در این ستاد مطرح کنند چون خارج از اهداف ستاد است.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان تصریح کرد: بنگاه های اقتصادی غیر فعال و یا بنگاه های اقتصادی بزرگ باید به شکل دیگری با بانک ها رایزنی کرده و مشکلات خود را حل کنند.

خبیر بیان کرد: کمیته پایش را هم باید در این ستاد فعال کنیم که با آن دسته از واحدهای صنعتی که نیاز به مشاوره دارند، همکاری لازم را داشته باشند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با بیان اینکه از جلسات آینده باید گزارش کار بانک ها نیز ارائه شود، خبر داد: اعتبار ۳۷۰ میلیارد ریال را برای پرداخت به واحدهای صنعتی معرفی شده به بانک ها در این جلسه تصویب می شود.

وی ادامه داد: این کمیته همچنین باید مسائل و مشکلات اداری واحدهای معرفی شده به بانک ها که در راستای اخذ تسهیلات برای این واحدها پیش می آید را نیز مدیریت کنند.

معرفی به بانک به خوبی انجام می شود

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه بیان کرد: مرحله معرفی به بانک به خوبی انجام می شود ولی باید مشخص شود که طرح ها چه زمانی نتیجه خواهند دید. در حقیقت باید زمان واریز تسهیلات به این واحدها را مشخص کنیم.

هوشمند صفایی ادامه داد: مدیران دو تعاونی روز گذشته به من مراجعه کرده و با وجود اینکه جزو مصوبات قبلی بودند اما هنوز موفق به دریافت تسهیلات نشدند.

وی با تأکید بر لزوم تسریع در انجام امور گلایه کرد:‌ بیش از یک ماه است که این تعاونی ها به بانک ها مراجعه می کنند، بنابراین خروجی بانک ها بسیار مهم است و باید مورد بازرسی قرار گرفته و رصد شوند. این تعاونی ها در حقیقت در پیچ و خم کارهای اداری به ویژه در بخش بانک ها مانده اند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان