کد خبر: 322369
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، علی خدادادی ظهر امروز در نشست کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی مدیریت بحران خوزستان در سالن جلسات هلال احمر استان اظهار کرد: شرایط خوزستان با استان های دیگر متفاوت است و از ۳۲ حادثه طبیعی ۲۸ حادثه در خوزستان رخ می دهد.

وی افزود: کاهش خطر پذیری از برنامه های اساسی و اصولی هلال احمر است و باید شرایطی را فراهم کنیم تا آرامش نسبی در جامعه حاکم شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: در حادثه سیلاب مسئولان باید با درنظر گرفتن تمامی جوانب عمل می کردند، البته همه ساله باید انتظار چنین سیلی را داشته باشیم.

خدادادی ادامه داد: خوشبختانه سازمان هواشناسی پیش بینی های لازم را درباره وقوع سیل در خوزستان داشت و هشدارهای لازم توسط جمعیت هلال احمر به همراه دستگاه های ذیربط داده شد اما متأسفانه برخی از اهالی روستاهای در معرض خطر به این باور نرسیده بودند.

وی با بیان اینکه تاکنون نتوانستیم آمادگی لازم را برای مقابله با این حوادث در جامعه ایجاد کنیم، گفت: نقاطی که به آنها شک داشتیم سیل بندها بودند که به دلیل نفوذ حیوانات جونده دچار آسیب شده و هیچ بازبینی در این خصوص از آنها نشده بود. ضمن اینکه اصول ساخت و ساز در مسیل رود رعایت نشده و به حریم رودخانه ها تعرض صورت گرفته بود.

مدیرکل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد: روستاهای زاویه در مسیر رودخانه ساخته شده بودند و دامداران حاضر به ترک محل در معرض خطر نبودند و بیش از ۲۰ هزار هکتار زیر آب رفت که خسارات جدی به زمین های کشاورزی سیل زده وارد کرد.

رئیس کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه خوشبختانه در این حادثه هیچگونه تلفات جانی نداشتیم، افزود: اگر چنانچه حجم سیل بیشتر می شد و مدیریت حادثه به نحو احسن انجام نمی شد، شاهد تلفات انسانی همچون سیلاب های سال های گذشته می شدیم که بحمدالله این اتفاق نیفتاد.

خدادادی در پایان یادآور شد: برای کاهش خسارت های ناشی از سیل ابتدا باید آموزش های لازم را ارئه دهیم تا بتوانیم شاهد کاهش خطرپذیری افراد در معرض حادثه و خطر باشیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان