کد خبر: 322358
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > دولت – رییس جمهوری، همه جناح ها و تشکل های سیاسی کشور را برای رسیدن به اهداف ملی و انقلابی و رفع مسایل اساسی کشور، به اتحاد و وحدت فرا خواند

به گزارش عصر اهواز به نقل از حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی دوشنبه شب و در ضیافت افطار با فعالان سیاسی کشور اظهارداشت: در جامعه اسلامی ، رعایت اخلاق سیاسی بسیار حائز اهمیت است. باید اگر در انتخاباتی پیروز و به عبارتی قهرمان نشدیم، پهلوان باشیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه “پهلوانی را در زندگی سیاسی نیز نباید از یاد ببریم”، گفت: پهلوانی بالاتر از قهرمانی است و چقدر نیک که افرادی هم قهرمان و هم پهلوان باشند و البته متاسفانه شمار پهلوانان سیاسی ما کمتر از قهرمانان سیاسی است.

دکتر روحانی، دشمنان را تنها برندگان اختلافات احتمالی در کشور دانست و افزود: باید در مسیر اجماع سازی گام برداریم و در قالب رقابت سالم سیاسی ، از میزان اختلافات احتمالی بکاهیم و همه برای تقویت و توسعه کشور تلاش کنیم.

رییس جمهوری خطاب به نمایندگان جناح های سیاسی کشور، با رد ایده سیاست به معنای دست یافتن به قدرت به هر قیمتی، گفت: سیاست به معنای دستیابی به خیر جمعی و تدبیر برای حل معضلات و گام برداشتن به سمت پیشرفت جامعه است و در تقویت این مسیر ، باید با یکدیگر مهربان تر باشیم.

دکتر روحانی ، نقد و خیرخواهی را حق و وظیفه همگانی دانست و اظهارداشت: نقد با تضعیف کاملا متفاوت است. همه احزاب و جناح ها در کشور باید با وحدت و تلاش مشترک برای کاستن از مشکلات کشور، ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را به یک جشن بزرگ ملی در برابر جهانیان تبدیل کنیم.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ” دولت یازدهم یک دولت فراجناحی است”، اظهارداشت: از ابتدای فعالیت دولت تلاش داشتم تا نمایندگان جناح ها با افکار مختلف دور میز دولت و برای آبادانی کشور تلاش کنند.

دکتر روحانی در این نشست همچنین به جناح ها و تشکل های سیاسی پیشنهاد داد که نمایندگان آنان ماهیانه نشستی را برگزار و در آن به بررسی و ارائه راهکار درباره مسایل و معضلات اصلی کشور بپردازند که همگان روی آن اشتراک نظر دارند.

رییس جمهوری همچنین به تلاش های دولت برای رونق و توسعه کشور و کاهش تورم اشاره کرد و گفت: امروز طبق آخرین آماری که اعلام شد تورم در کشور تک رقمی شد و این یکی از آرزوهای دولت یازدهم بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر آن تاکید داشتند و امیدواریم در همه زمینه ها و در کنار هم با دوستی ، اتحاد و وحدت بتوانیم به اهداف ملی دست یابیم.

دکتر روحانی در ابتدای این مراسم نیز با تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: امام حسن مجتبی، امام صلح و رحمت و امامی است که به ما یاد داد که باید برای اجرای وظیفه الهی و کمک به مردم تصمیمات شجاعانه ای گرفت هر چند که بخاطر این تصمیمات حتی از سوی برخی افراد نیز ملامت شد.

۲۱۶۲۱۶منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان