کد خبر: 322350
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سیده فرانک موسوی ظهر امروز دوشنبه در جلسه کارگروه زنان و امور خانواده خوزستان اظهار کرد: کمیته دفاع از حقوق کودک و نوجوان را در سطح استان خوزستان تشکیل دادیم و اعضای کمیته که متولیان امر در حوزه کودکان هستند نیز در این کمیته عضویت دارند. دبیرخانه این کمیته را به کانون پرورشی واگذار کردند و برنامه های خاص کودکان را در آن پیگیری می کنیم.

وی افزود: مقرر شده تا در این جلسه بهزیستی خوزستان ارائه گزارش به ویژه در زمینه کودکان داشته باشد. همچنین نماینده دادگستری هم باید گزارش کار خود را در ارتباط با دفاع از حقوق کودک ارائه کند.

سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان تصریح کرد:  بر اساس منویات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی، برنامه ریزی شده تا طرحی را تحت عنوان اتصاد در خانواده ویژه زنان روستایی در ۱۰ شهرستان خوزستان برای زنان روستایی اجرا می کنیم.

موسوی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح برای زنان روستایی کارگاه های آموزشی را برگزار می کنیم تا با صرفه جویی و به ویژه مدیریت منابع مالی خانواده بیش از پیش آشنا شوند.

وی خبر داد: یک طرحی را نیز به منظور کاهش مصرف انرژی برای بانوان طراحی کردیم و در صورت تصویب در این کارگروه آن را برای تأمین منابع مالی به شورای برنامه ریزی استان ابلاغ خواهیم کرد.

سرپرست امور بانوان و خانواده استاندای خوزستان گفت: برای انجام فعالیت های حوزه بانوان از مرکز هیچ اعتباری اختصاص داده نشده و برای همین هم انتظار داریم تا سازمان برنامه ریزی استان بودجه ای را خاص فعالیت های بانوان در نظر بگیرند.

مهرداد نیکو معاون هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خوزستان نیز در این جلسه اظهار کرد: باید تمامی جزئیات و کلیات طرح هایی که در کمیته ها و کارگروه های تخصصی استان تصویب می شود را از قبل بررسی و بعد آن را به شورای برنامه ریزی استان ارجاع داد چون در این شورا وقت بسیاری را برای بررسی انجام نمی دهند و به صورت کلی نگری به طرح ها نگاه می شود.

وی اضافه کرد: آموزش ها به سه صورت عمومی، کلاسیک و مهارتی انجام می شود. آموزش و پرورش و دانشگاه ها متولی آموزش های کلاسیک، فنی و حرفه ای متولی آموزش های مهارتی و برای انجام آموزش های عمومی نیز باید سراغ رسانه های جمعی و صدا و سیما را گرفت.

معاون اقتصادی استانداری خوزستان خواستار شد: باید ابعاد آموزشی طرح کاهش مصرف انرژی یعنی نحوه اجرا و دستگاه متولی از سوی امور بانوان استانداری خوزستان تعیین شود تا بعد از تصویب در کارگروه در مورد آن تصمیم گیری شود.

نیکو در پاسخ به انتظار سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان مبنی بر تعیین ردیف بودجه استانی برای فعالیت های حوزه بانوان گفت: امکان اختصاص اعتبار مصوب در استان وجود ندارد اما در اجرای طرح های مختلف می توان در صورت تأیید کارگروه و در نهایت شورای برنامه ریزی بودجه ای را اختصاص داد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان