کد خبر: 322327
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، بهمن شلال شاه آبادی ظهر امروز دوشنبه در نشست اطفای حریق شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری دزفول اظهار کرد: روز گذشته یک حادثه  آتش سوزی در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه در روستای صعب العبور بوالحسن در بخش سردشت مخابره شد که بلافاصله نیروهای مذکور با حضور در محل به تلاش برای اطفای حریق پرداختند.

وی با بیان اینکه آتش سوزی مذکور در مکان پر از درخت و بوته رخ داده بود که با کمک نیروهای محلی آتش مهار شد، افزود: این آتش سوزی در وسعت ۹۰ هکتار رخ داد که موجب سوختن حدود ۲۰۰ درخت از جمله درختچه های پسته شد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان دزفول با اشاره به وجود مشکلات زیاد در مسیر امداد رسانی به مناطق صعب العبور شهرستان، یادآور شد: به دلیل گستردگی شهرستان دزفول برای حضور در برخی مناطق صعب العبور بخش های سردشت و شهیون، باید حدود ۱۱ ساعت رانندگی و ساعت ها پیاده روی کرد که این موضوع باعث بروز مشکلات زیادی در زمان ارائه خدمات و امداد ها می شود.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول با تاکید بر برخورد جدی با عاملان حوادث آتش سوزی در مراتع و جنگل ها عنوان کرد: به طور جدی پیگیر مرز هوایی و برخورداری از تجهیزاتی همچون هلی کوپتر هستیم تا با برخورداری از این موارد که نیازمند طرح مطالعاتی هستند بتوانیم در مواقع آتش سوزی و حادثه در مناطق صعب العبور جدی تر وارد عمل شویم.

وی همچنین با اشاره به وقوع آتش سوزی در سه هکتار از حوضچه های سد دز در منطقه قلعه شاداب نیز گفت:این اراضی متعلق به سازمان آب و برق بودند که برای مهار آتش ناچار به استفاده از قایق شدیم.

شلال شاه آبادی با بیان اینکه بیشتر این آتش سوزی ها به دلیل بی احتیاطی انسان ها رخ داده است، افزود: ۹۰ درصد آتش سوزی روز گذشته توسط اهالی منطقه مهار شد که این امر اهمیت حضور نیروهای محلی در هنگام بروز چنین حوادثی را می رساند.

وی خواستار این شد که در شورای برنامه ریزی استان خوزستان، اعتبارات و امکاناتی برای این حوادث در نظر گفته شود تا بتوان سریعتر حوادث این مناطق صعب العبور را رصد کرد.  منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان