کد خبر: 322286
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از دستگیری گردشگر عامل آتش سوزی در منطقه قلعه شاداب این شهرستان خبر داد.


هورنیوز – فرهاد قلی نژاد افزود: در روزهای اخیر بی احتیاطی گردشگران، موجب وقوع آتش سوزی در مراتع حاشیه دریاچه سد دز و منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب شد که با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست دزفول در منطقه شکارممنوع قلعه شاداب و منابع طبیعی دزفول مهار شد.

وی افزود: این آتش سوزی با بی احتیاطی یکی از گردشگران هنگام برافروختن آتش به وقوع پیوست و موجب آتش سوزی در سه هکتار از جنگل ها و مراتع قلعه شاداب شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول با تاکید بر ضرورت ارائه راهنمایی لازم به گردشگران به ویژه در فصل گرما هنگام افروختن آتش افزود:مهمترین عامل آتش سوزی در جنگل ها و مراتع به دلیل بی احتیاطی گردشگران در افروختن آتش در پوشش های جنگلی و مراتع انبوه می باشد.

قلی نژاد گفت: این گردشگر بطور غیرعمد مرتکب این آتش سوزی شده بود که دستگیر شده است.

روز یکشنبه نیز آتش سوزی در بخش سردشت دزفول به ۹۰ هکتار مرتع و جنگل خسارت وارد کرد.

در ۴۵ روز اخیر ۹ فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع شهرستان دزفول به وقوع پیوسته است.

امیر عیسی زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول نیز گفت: از ۹ مورد آتش سوزی که در ۴۵ روز اخیر در جنگل ها و مراتع دزفول رخ داده است عامل ۲ مورد انسانی بوده است که احتمال دارد با هدف زمین خواری و تصرف منابع ملی صورت گرفته باشد که در دست بررسی است.

شهرستان دزفول با ۴۷۰ هزار هکتار وسعت دارای ۲۳۰ هزار هکتار جنگل ،پنج هزار هکتار بیشه زار و ۱۰۰ هزار هکتار مرتع می باشد.منبع: هورنیوز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان