کد خبر: 322283
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سرهنگ عبداله عفری ظهر امروز دوشنبه در دومین نشست کمیته تخصصی مراکز فرهنگی و یادمان های دفاع مقدس شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان اظهار کرد: زیرساخت های یادمان های موجود عموما برای جمعیتی کمتر از سه هزار نفر آماده شده است.

وی افزود: در شلمچه در ایام دانش آموزی حداقل هشت هزار و حداکثر ۱۸ هزار زائر و در ایام راهیان نور نیز حداقل ۱۲ هزار و حداکثر ۴۳ هزار زائر از این یادمان بازدید دارند.

مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه پاسداران خوزستان تصریح کرد: پایین ترین میزان بازدید از یادمان ما مربوط به جهاد عشایر است که در دانش آموزی میزبان حداقل یک هزار و ۵۰۰ و حداکثر چهار هزار زائر و در ایام راهیان نور حداقل ۸۰۰ و حداکثر دو هزار نفر است. زیرساخت هایی که در این یادمان داریم تنها چهار چشمه سرویس بهداشتی است.

عفری بیان کرد: نیازمندی های یادمان ها را احصا کردیم که مهمترین موضوع آن برق یادمان طلائیه است. فاصله برق این یادمان تا برق شرکت نفت ۲۰ کیلومتر است که این موضوع در جلسات قبلی هم مطرح شده ولی بی نتیجه مانده است.

وی عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که در عموم زیارتگاه ها دامنگیر است بحث بازارچه های یادمان ها است. در این بازارچه ها از ۱۵۰ تا ۲۵۰ غرفه مثلا در یادمان های دهلاویه و هویزه داریم ولی این غرفه ها ساماندهی نشده اند.

مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه پاسداران خوزستان ادامه داد: اگر این موضوع را با هماهنگی صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان ساماندهی و در غرفه ها صنایع دستی و میراث استان عرضه شود و اشتغالزایی خوبی هم ایجاد می شود.

نیاز اصلی توسعه پارکینگ هاست

عفری یادآور شد: توسعه پارکینگ ها در کل یادمان ها نیاز اصلی و اساسی توسعه زیرساختی و بنیادین یادمان های دفاع مقدس استان خوزستان است به ویژه در یادمان شهید علی هاشمی که تازه امروز جاده این یادمان در حال آسفالت شدن است.

وی اضافه کرد: با شرکت نفت صحبتی داشتیم برای آسفالت پارکینگ ولی اعلام کرد تنها جاده را آسفالت می کنند و تقاضا داریم تا این تجهیزات و ابزار روی کار است بحث آسفالت پارکینگ این یادمان هم پیگیری و انجام شود.

مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه پاسداران خوزستان با تأکید بر اینکه توسعه سرویس های بهداشتی در تمام یادمان ها مورد نیاز است، گفت: سوله گروهی تنها در هویزه داریم و مثلا در چذابه با این همه زائر و یا شلمچه اصلا سوله نداریم و تقاضا داریم که صنایع، شرکت نفت و یا متولیان امر نسبت به احداث سوله همکاری داشته باشند.

عفری در ارتباط با احداث اورژانس بیان کرد: هر ساله سنگر، چادر و یا سوله های موقتی را به عنوان اورژانس در یادمان ها تعیین می کنند و واقعا این زیبنده نیست. در هویزه وزیر بهداشت حضور پیدا کرد و به دستور وی اورژانس ساخته شد که این امکان وجود دارد تا در سایر یادمان ها هم با دو تا سه اتاق این اورژانس ها را راه اندازی کنیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان