کد خبر: 322269
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، ولی اله حیاتی ظهر امروز دوشنبه در جلسه ستاد اربعین شهرستان خرمشهر در سالن شهید دورقی فرمانداری این شهر از تشکیل ۹ کمیته ساماندهی زوار اربعین حسینی خبر داد و اظهار کرد: به منظور خدمت رسانی مناسب و تسهیل امور زائران اربعین حسینی(ع) ۹ کمیته شامل امنیت و انتظامی، فرهنگی و آموزشی، اسکان و تغذیه و اعزام، بهداشت و درمان، اطلاع رسانی، خدمات شهری، زیرساخت ها و امداد و نجات تشکیل شده، مسئول و اعضای هر کمیته مشخص و شرح وظایف آنان در قالب لوح فشرده به روسای کمیته ها تحویل داده شد.

وی از ورود استان های فارس، تهران و کهگیلویه و بویراحمد در قالب استان های معین خرمشهر در اربعین امسال خبر داد و افزود: مسئولان کمیته های ستاد اربعین باید در راستای رفع نواقص و کاستی ها، نسبت به برقراری ارتباط و تعامل  با استان ها و شهرستان های معین خود اقدام کنند.

فرماندار خرمشهر همچنین با بیان اینکه وزیر کشور امسال رئیس ستاد اربعین در کشور و ریاست این ستاد در استان بر عهده استاندار است، از ابلاغ دستورالعمل جامع ستاد اربعین کشور به استان و از استان به ستاد شهرستان خبر داد.

وی اضافه کرد: تاکید بر مردمی شدن مراسم اربعین حسینی، ممانعت از تبلیغ سازمان ها و ادارات در ارائه خدمات به زائران و استفاده از لوگوی واحد تحت عنوان ستاد اربعین شهرستان خرمشهر محورهای این دستورالعمل را تشکیل می دهد.

تعیین همتاها در شهرستان های معین

حیاتی با تاکید بر اینکه مسئولان کمیته باید با همتاهای خود در شهرستان های معین و مدیران کل خود به عنوان روسای کمیته استانی تعامل مستمر داشته باشند، متذکر شد: این ستاد، ستاد سیاستگذاری است و مشکلات هر کمیته باید در قالب کمیته های استانی بررسی و رفع  شود و رونوشت مشکلات موجود را به فرمانداری به عنوان مسئول ستاد بفرستند.

فرماندار خرمشهر در ادامه از بهره برداری پایانه مسافری مرز شلمچه تا پایان تیرماه امسال خبر داد و اظهار کرد: پایانه شلمچه به عنوان بزرگترین پایانه مرزی کشور با عراق به وسعت هشت هزار مترمربع و دارای  ۱۸ گیت ورودی و خروجی، در تیرماه به بهره برداری می رسد که امسال با وجود این پایانه شاهد پوشش روزانه ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر در اربعین حسینی خواهیم بود که این یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید در سال گذشته بوده است.

وی همچنین از احداث پارکینیگ بزرگی با استفاده از ظرفیت شهرستان معین در شهرستان خبر داد و گفت: با تعریف این پارکینگ و تعبیه دو دور برگردان شاهد کمتر شدن گره های ترافیکی  در سال جاری خواهیم بود.

لزوم ساماندهی مواکب

حیاتی همچنین بر لزوم ساماندهی مواکب نیز تاکید کرد و گفت: سال گذشته موکب ها از نظم خوبی برخوردار نبودند و تقسیم فضاها به درستی انجام نشده بود که امسال باید درصدد جبران برآمد، موکب های توانمند که قدرت ارائه خدمات را دارند شناسایی و جانمایی کرد.

فرماندار خرمشهر همچنین با تاکید بر الزامی بودن ویزا و روادید برای گذر از مرز در اربعین، خواستار اطلاع رسانی در این خصوص از هم اکنون شد و افزود: سیاست کلی کشور برای سال جاری این است که ویزا در نقطه صفر مرزی صادر نمی شود و ساماندهی زوار از عمق و خروج از مرز صورت می گیرد.



منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان