کد خبر: 322248
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سرهنگ منصور رضا عزیزی ظهر امروز دوشنبه در جلسه ستاد اربعین شهرستان خرمشهر در سالن شهید دورقی فرمانداری این شهر، بر لزوم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم نسبت الزامی بودن روادید تاکید کرد و اظهار داشت: شمار زندانیان در عراق به علت خروج بدون روادید رقم قابل توجهی است و همچنان در تلاش برای آزادسازی برخی از آنها هستیم.

وی، صدور مانیفست در مرز را عاملی مهم در ایجاد ازدحام طی سال های گذشته دانست و توضیح داد: تکمیل نشدن لیست، جا ماندن و معطلی در سال گذشته موجب نارضایتی شده بود که اگر امکان تردد با ویزای انفرادی فراهم می شد این مشکلات کمتر پیش می آمد.

فرمانده هنگ مرزی خرمشهر همچنین خواستار انجام هماهنگی لازم برای خروج کالا و محموله به کشور عراق شد و گفت: در صورت خروج هر محموله اعم از کانتینرهای حمل موادغذایی، باید این موضوع را به حج و زیارت اطلاع داده و از طریق حج و زیارت با هنگ مرزی مکاتبه شود.

عزیزی اضافه کرد: همچنین برای سرکشی مسئولان رده بالا از مرز و یا پایانه مرزی عراق نیز باید از قبل هنگ مرزی را در جریان قرار داد.

وی تعامل با کشور عراق و اطلاع از میزان آمادگی طرف مقابل، همچنین استقرار برخی مواکب تا پایان موسم اربعین و ماندن برخی نهادها همچون دامپزشکی تا پایان مدت بازگشت زوار را نیز خواستار شد.

فرمانده هنگ مرزی خرمشهر، تهیه دستگاه «ایکس ری» برای ارتقای امنیت و افزایش سرعت را مهم قلمداد کرد و از سازمان منطقه آزاد اروند خواست نسبت به تهیه و نصب این دستگاه اقدام کند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان