کد خبر: 322232
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سردار علیپور ظهر امروز دوشنبه در دومین نشست کمیته تخصصی مراکز فرهنگی و یادمان های دفاع مقدس شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان اظهار کرد: در جلسه شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار هفت کمیته برای این شورا تعیین شد که معاون عمرانی استاندار خوزستان به عنوان رئیس کمیته تخصصی مراکز فرهنگی و یادمان های دفاع مقدس انتخاب شد.

وی افزود: محتواسازی در مورد یادمان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید بدانیم تا چه موضوعاتی در یادمان مطرح شود که در عین حال تکراری هم نباشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان تصریح کرد: در خوزستان ۲۰ یادمان دفاع مقدس داریم که خدمات رسانی در آنها از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. این یادمان ها در عین حال مشکلات خاص خود را نیز دارند.

علیپور بیان کرد: باید به مسائلی مانند آب آشامیدنی برای زائران و فضای استراحتگاهی آنها در یادمان های دفاع مقدس توجه ویژه ای داشته باشیم تا بتوانیم به نحو مطلوب میزبان زائران باشیم.

توجه به  ساخت و ساز مکان های دفن شهدای گمنام

وی عنوان کرد: ثبت جغرافیایی یادمان ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا یادمان های دفاع مقدس استان مورد تعارض واقع نگیرند. در این بخش می توان از ثبت ملی و یا جهانی بهره مند شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان یادآور شد: ساخت و ساز مکان های دفن شهدای گمنام نیز باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. البته وزارت کشور ابلاغیه ای را به فرمانداری های سراسر کشور داشته تا این امر را در دستور کار قرار دهند.

علیپور تأکید کرد: بحث باغ موزه دفاع مقدس خوزستان یکی از مسائل مهم در استان است. سایر استان ها با وجود اینکه ارتباطشان با دفاع مقدس کم و زیاد شده و هیچ کدام به اندازه خوزستان برخوردار از موضوعات دفاع مقدس نیستند یا باغ موزه را احداث کرده و یا در حال احداث آن هستند.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم محتواسازی در باغ موزه دفاع مقدس خوزستان گفت: هشت شهر استان خوزستان کاملا مستقیم با جنگ درگیر بوده اند که این شهرها نیز نباید در باغ موزه فراموش شوند و به نوعی باید توجه ویژه ای به آنها داشت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان گفت: بی بدیل ترین آثار دفاع مقدس را در آبادان داریم که حتی این آثار در خرمشهر هم وجود ندارد. منطقه «بریم» آبادان از آثار فاخر دفاع مقدس بوده که باید برای آن محتواسازی را انجام داد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان