کد خبر: 322224
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان از فعالیت ۱۰ کارگروه اقتصادی در استانداری خبر داد.


هورنیوز – مهرداد نیکو عصر امروز در نشست بررسی مشکلات بخش خصوصی که به میزبانی اتاق بازرگانی اهواز برگزار شد اظهار کرد: آنچه که در کشور و اقتصاد ما حرف اول را می‌زند، اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی بیست و چهار سیاست کلی دارد که می‌توان آن‌ها را در چهار سرفصل دسته‌بندی کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان، یکی از موضوعات حایز اهمیت در این سیاست‌ها را درون‌زا بودند در سطح کشوری و منطقه‌ای عنوان کرد و گفت: ما در استان ابتدا باید بر محصول تولید خود تکیه کرده و سپس به سطح کشور مراجعه کنیم.

این مسؤول تبیین کرد: با توجه به اینکه شالوده اقتصاد پویای دنیا بر پایه صادرات بنا شده است، تصریح کرد: برون‌گرا بودن یکی دیگر از مسائلی است که باید به آن توجه کرد و باید کاری کرد تا بتوان تولیدات داخلی را به کشورهای دیگر صادر کرد.

نیکو با اشاره به دو جنبه عدالت‌محور بودن و دانش‌بنیان بودن در مقوله اقتصاد، گفت: در بحث عدالت جنبه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان به بحث رعایت متوازن حقوق مصرف کننده و تولید کننده توجه ویژه‌ای داشت.

وی در پایان با بیان اینکه در استانداری ۱۰ کارگروه اقتصادی وجود دارد، از بخش خصوصی درخواست کرد: برای هر بخش یک نفر به عنوان نماینده معرفی کنند تا از این طریق شاهد تعامل بیشتر در زمینه‌های مختلف اقتصادی باشیم.منبع: هورنیوز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان