کد خبر: 322204
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، فریدون روغنی زادگان پیش از ظهر امروز دوشنبه در نشست اطفای حریق شهرستان دزفول که با حضور مسئولان مختلف در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: به دنبال راهکار های عملی در جهت حل مشکلات اطفای حریق در جنگل ها و بیشه های بخش سردشت و شهیون و حتی مرکزی دزفول هستیم.

وی افزود: عدم ارتباط تلفن همراه و ارتباط ماهواره ای یکی از دغدغه های مهم این بخش های محروم است به طوری که در آتش سوزی دیروز پس از ۲۰ بار تماس موفق به برقراری ارتباط با مسئولان حاضر در محل شدیم که این امر به طور خودکار در اداره امور و مهار حوادث موثر و آن را مشکل ساز می کند.

رئیس عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول گفت: روز گذشته در پی وقوع آتش سوزی در بخش سردشت دزفول،  مدیریت بحران خوزستان اعلام کرد که هیچگونه تجهیزاتی در راستای امداد رسانی به این حادثه ندارند که جای تعجب و پیگیری دارد.

روغنی زادگان تصریح کرد: در هنگام وقوع حوادث اینچنینی باید از نیروهای بومی استفاده کنیم چرا که انتقال نیروهای غیربومی زمان بر و سخت است.

وی گفت: نیروهای انتظامی، سپاهی و دیگر دستگاه های اجرایی شهرستان  باید تجهیزات و ماشین آلات خود را به همراه نیروی انسانی هنگام این حوادث در اختیار ستاد بحران قرار دهند هرچند خوشبختانه در آتش سوزی دیروز بیشترین همکاری صورت گرفت.

وی همچنین افزود:باید تدابیر ویژه ای برای صعب العبور بودن منطقه و مسیر برای دسترسی سریع به محل چنین حوادثی در بخش های کوهستانی و صعب العبور سردشت و شهیون شد.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان