کد خبر: 322132
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عبدالرحیم هلالی در گفتگو با مهر اظهار کرد:  در خرمشهر ٣۴ ایستگاه پمپاژ فاضلاب وجود دارد که  ١٢ عدد از این ایستگاه ها جزو ایستگاههای اصلی شهر هستند و طبق استاندارد باید هر دو سال لایروبی و پمپ های آنها تعویض شود اما حدود هشت سال است که تنها چهار ایستگاه لایروبی شده اند.

وی، انجام لایروبی ایستگاه های فاضلاب را امری مهم برای پیشگیری از ایجاد مشکلاتی همچون آبگرفتگی معابر در زمستان دانست و گفت: اگر بخواهیم امسال در زمستان مشکلی نداشته باشیم حتما باید این ١٢ ایستگاه بهسازی، پمپ های آنها تعویض و لایروبی شوند .

رئیس آبفای خرمشهر، اعتبار مورد نیاز برای انجام این امر را شش میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: انجام این کار برای هر یک از ایستگاه ها اعتباری ۵۰۰ میلیون تومانی نیاز دارد که در مجموع اعتباری معادل ۶ میلیارد را می طلبد.

هلالی از سازمان منطقه آزاد اروند خواست تا همکاری لازم در راستای تخصیص اعتبار مورد نیاز را داشته باشد و تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد اروند به ١٢ ایستگاه پمپاژ فاضلاب آبادان اعتباراتی داده و عملیات لایروبی و بهسازی در این شهرستان در حال انجام است که از این سازمان خواستاریم همانطور که به آبادان اعتبار تخصیص می دهد به اداره آبفای خرمشهر هم اعتبار مورد نیاز را اختصاص بدهد.

وی در ادامه از مسئولان ارشد شهری خواست در راستای جذب اعتبار همکاری لازم را داشته باشند.

هلالی همچنین عنوان کرد: از نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه شهرستان تقاضا دارم برای جلوگیری از پس زدگی فاضلاب و جهت رفاه شهروندان خرمشهر کمک کرده تا با یک پیگیری ویژه، اعتباراتی از سوی منطقه آزاد اروند به همین منظور به اداره آب و فاضلاب خرمشهر اختصاص داده شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان