کد خبر: 321929
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


به جز شهرهای شیراز و قم، همه شهرهایی که ذکر شد با نظر وزارت کشور مخالفت کرده و حاضر به حذف هیچکدام از معاونت های فرهنگی یا سازمانهای وابسته نشده اند.


به گزارش هورنیوز ، حذف یکی از دو معاونت و سازمان فرهنگی شهرداری اهواز، این روزها دغدغه ی برخی فعلان فرهنگی، رسانه ای، مردم و نخبگان گشته، در صورتیکه اکثر شهرها از جمله تهران، که علاوه بر معاونت فرهنگی، سه سازمان فرهنگی هنری، سازمان ورزش و تندرستی و سازما مشارکتهای اجتماعی هم دارند.

 

همچنین بطور مثال شهرداری تبریز علاوه بر معاونت فرهنگی، دو سازمان ورزش و سازمان فرهنگی هنری دارد. اصفهان نیز علاوه بر معاونت فرهنگی، دو سازمان ورزش و سازمان فرهنگی تفریحی دارد. جالبتر آنکه برخی از شهرهای ایران مانند کاشان، و نیشابور که نه تنها کلانشهر نیستند، بلکه مرکز استان هم نیستند ولی هم دارای معاونت فرهنگی و هم سازمان فرهنگی و ورزشی هستند.

 

به گزارش خبرنگار ما به جز شهرهای شیراز و قم، همه شهرهایی که ذکر شد با نظر وزارت کشور مخالفت کرده و حاضر به حذف هیچکدام از معاونت های فرهنگی یا سازمانهای وابسته نشده اند. چراکه هرکدام از این شهرها خود را پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین می دانند و حالا معلوم نیست چرا شورای شهر اهواز بر خلاف شورای شهرهای تبریز، تهران، اصفهان، مشهد و حتی شهرهای کوچکی مانند کاشان و نیشابور، حاضر به وارد کردن چنین لطمه ی فرهنگی به حیثیت فرهنگی، مذهبی و ورزشی اهواز است. آنهم در شرایطی که اهواز هم پایتخت کتاب ایران شده، هم تیم فوتبال قهرمان لیگ کشور دارد، هم پایتخت دفاع مقدس است و هم دروازه ورود تشیع به کشور.

 

در پایان می توان پرسید، که آیا فردا شورای شهر اهواز، حاضر است هزینه های اجتماعی فرهنگی این تصیم نابخردانه را در سال پایانی فعالیت خود با حذف معاونت فرهنگی یا سازمان فرهنگی ورزشی، به جان دل بخرد؟!منبع: هورنیوز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان